banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

EBA'ya zaman vermek lazım - Samsun Haber

banner1357

Eğitim Sendikalarının Samsun Şube Başkanları, EBA sisteminin yeni olduğunu ve giderek düzeleceğine inandıklarını söyledi

SAMSUN HABER 26.03.2020, 09:01 Anıl Kuranel
EBA'ya zaman vermek lazım - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerden biri de eğitim oldu. Öğrencilerin uzaktan eğitim göreceği yeni sistem EBA'nın zaman zaman kesintiye uğraması nedeniyle öğrenciler ve veliler "EBA çöktü mü' sorusunun cevabını araştırıyor. Eğitim Sendikaları'nın Samsun Şube Başkanları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın konu ile ilgili çalıştıığını ve sorunların zamanla çözüleceğini belirti.

OKULUN YERİNİ TUTAMAZ

Uzaktan eğitimin çocukların geleceği için yapılan bir çalışma olduğunu ve öğrenciler için başka bir imkan olmadığını ifade eden Eğitim-İş Samsun Şubesi Başkanı Rüstem Kara, "Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda güzel bir işe imza atmıştır. Ancak EBA hiç bir zaman okulun yerini tutamaz. Ancak şu an yapacak başka bir şey yok. Sorunların da zamanla çözüleceğini düşünüyorum" diye konuştu.

İYİ BİR ARAŞTIRMA GEREKLİ

Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, "İçerisinden geçtiğimiz şu günlerde maalesef eğitim öğretime bir süre ara vermek zorunda kaldık. Tamamen okulun bitmesi çocukların boşta kalmaması adına aslında uzaktan eğitim güzel bir sistem.  Bu kadar olumsuzluklara rağmen sisteme girebilen öğrencilerin ders müfredatını gerçek anlamda görüp göremedikleri de merak konusu" dedi.

ZAMANA İHTİYAÇ VAR

Milli Eğitim Bakanlığı'nın konu ile ilgili ciddi çalışmalar yaptığını ve zamanla sorunların çözüleceğini ifade eden Eğitim Bir Sen Samsun 1 No'lu Şube Müdürü Hamdi Yıldız, "Uzaktan eğitim noktasında internette çok ciddi bir yüklenme oluyor. Dolayısıyla bunun ilerleyen günlerde teknik alt yapısının da güçlendirileceği ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması oldu. Biraz zamana ihtiyaç var.Önümüzdeki günlerde sistem daha da iyi olacak." diye konuştu.

SORUNLAR AŞILACAK

Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, "Çok sayıda öğrenci EBA üzerinden derse girmeye çalıştı. Bundan dolayı aksaklıkların yaşanması normal. Aynı program televizyonlardan da veriliyor. Yine daha sonra çocuk kaçırdığı dersi videolar kısmından da izleyebiliyor. Tabi ki daha çok yeni bir sistem ve insanların alışması biraz zaman alacaktır. Ama aşılmayacak bir problem değil." ifadelerini kullandı.

Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)