banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Düşük faizle kredi imkanı sunulacak! Esnaf nefes alacak

banner1357

Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, zor duruma düşen esnaf ve sanatkârlara Halkbank'tan 25 bin TL nakit kredi imkanı sağlanacağını açıkladı

SAMSUN HABER 25.03.2020, 13:39 Anıl Kuranel
Düşük faizle kredi imkanı sunulacak! Esnaf nefes alacak
banner1353
banner1375

Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik faaliyetlerine destek sağlamak amacıyla Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara 25 bin TL nakit kredi imkanı sağlanacağını söyledi.

DÜŞÜK FAİZLE KREDİ

Başkan Sinecek yaptığı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kredi kullandırımlarına yönelik uygulamanın hayata geçirildiğini belirtti.

KREDİ LİMİTİ 25 BİN TL

Esnaf Destek Paketi kapsamında, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve sanatkarların, imkanlardan istifade edebilmesinin amaçlandığını belirten Sinecek, "Bu kapsamda esnafa kullandırılacak işletme kredisinin limiti 25 bin TL, vadesi 36 ay olarak belirlenmiş ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabilecek" dedi.

BORÇLARA ERTELEME

Sinecek ayrıca, Halk Bankası'ndan kullanılan ve 1 Nisan-30 Haziran arasında vadesi dolacak düşük faizli kredilerden doğan borçların 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelendiğini açıkladı.

Gülsüm ATİK

Yorumlar (0)