banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Diş protez yapımı durdurulmalı - Samsun Haber

banner1357

Diş Teknisyenleri Derneği Samsun Şube Başkanı Adnan Öz, "Ağız diş sağlığı merkezleri diş protez yapım işlerini durdurmalıdır" dedi

SAMSUN HABER 26.03.2020, 15:36 Anıl Kuranel
Diş protez yapımı durdurulmalı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Diş Teknisyenleri Derneği Samsun Şube Başkanı Adnan Öz, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde hâlâ hasta bakıldığını belirterek, doktorlar da dahil bütün diş teknisyen ve personelinin risk altında olduğunu ve diş protezlerinin aciliyetinin olmadığını belirtti. 

KISMİ TATİL BEKLİYORUZ

Dünyada ve Türkişe'de yaşanan koronavirüs salgınına işaret eden Öz, "Bu hizmetlere bir ara verilmesi hem diş hekimlerimizin hem hastane personelinin hem hastaların ve hem de bizlerin sağlıklı kalabilmesi ve virüs tehdi ortadan kalktıktan sonra hizmetlere devam edebilmek için için bir an önce kısmi tatil ilan edilmesini bekliyoruz. Diş protezinin aciliyeti yok. Diş hastanelerinin ve ADSM’nin zaten acil vakalara müdahale ettiği bilinmektedir. Bu nedenle, diş protez yapım işlemlerinin Koronavirüs tehdidi ortadan kalkana kadar ara verilmesi sağlık bakımından çok önemlidir" diye konuştu.

Yorumlar (0)