banner1313

banner1300

banner1334

Dikkat! Samsun'da namaz saatleri değişti

Diyanet İşleri Başkanlığı vatandaşların sabah namazında camiye yetişememesi üzerine Samsun'da dahil olmak üzere bir çok ilde ezan saatlerinde düzenlemeye gitti.

SAMSUN HABER 19.11.2018, 14:48 19.11.2018, 14:52
Dikkat! Samsun'da namaz saatleri değişti

PAZARTESİ BAŞLIYOR...
İleri saat uygulaması ile kafası karışan vatandaşlar sabah namazlarında camiye yetişemeyince Diyanet İşleri Bakanlığı yeni bir düzenleme yaptı. Pazartesi sabahı itibariyle Samsun dahil bazı illerde ezan artık imsak vaktinde okunacak. Sabah namazı da imsak vaktinden yaklaşık yarım saat sonra kılınacak. Peki hangi ilde imsak vakti kaçta giriyor yeni namaz saati kaç? Diyanetin namaz saatlerini sizin için çıkarttık.

MÜFTÜLER UYARILDI
Sabah namazı ezanı normalde imsaktan yaklaşık bir saat sonra okunuyor ve camilerde sabah namazı da ezandan yaklaşık yarım saat sonra kılınıyordu. Ancak günlerin kısalması ve camilerde namaz saatinin özellikle batı illerinde mesai saatlerine denk gelmesi üzerine vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığına şikayette bulundu. Camide namaz kılmaya vakit bulamayan cemaat için müftüleri uyaran diyanet ezan saatini imsak vaktine çekti. Yeni sabah namazı saatleri 19 Kasım 2018 pazartesi itibariyle geçerli.

İMSAKTAN YARIM SAAT SONRA
Pazartesi itibariyle diyanetin belirlediği takvime göre sabah ezanı imsak saatinde okunacak ve sabah namazı da camilerde imsak vaktinden yarım saat sonra kılınacak. İşte değişen saatler sonrası Samsun'da ezan saatleri....

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Mustafa BAYRAKTAR 10 ay önce
Öyle bir başlık atıyorsunuz ki, "Samsun'da namaz saatleri değişti"
Böyle birşey olabilir mi? Ki zaten yok.
Sadece Sabah namazının cemaatle kılınması konusunda bir düzenleme yapılmış.
Zaten imsak vaktinden sonra kılınabilen namazın ezanı da imsak vaktinde okunacak.
Sadece sabah namazında ki bu düzenleme için bütün namazların saati değişmiş gibi vermenize gerek yok.