banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Destekler devam etmeli - Samsun Haber

banner1357

Aziz Atik Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Atik ve Kamer Otomotiv Halkla İlişkiler Müdürü Oğuz Kolbaşı, taşıt kredilerinde düzenlenen kampanyaların piyasaya oldukça olumlu etki yaptığını belirterek, "Bu tarz desteklerin devam etmesi en büyük temennimiz" dedi.

SAMSUN HABER 18.10.2019, 09:40 Ahmet Dirim
Destekler devam etmeli - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Merkez Bankası'nın (TCMB) temmuz ve eylül ayındaki Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantısı'nda sırasıyla 425 ve 325 baz puanlık politika faizi indirimi, taşıt kredi faiz oranlarını da aylık ortalama yüzde 2,5 seviyesinden yüzde 2'nin altına çekmiş, geçen ay üç kamu bankasının yerli üretimi desteklemek amacıyla hazırladığı "Otomotivde Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi Kampanyası" da taşıt kredi faiz oranlarında düşüşün sürmesine katkı sağlamıştı. 

CAN SUYU OLDU
Taşıt kredisi oranlarındaki düşüşün yanı sıra teşvik kampanyasının da sektöre önemli katkı sağladığını ifade eden Aziz Atik Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Atik, "Düzenlenen bu kampanyalar, sektörümüz için adeta can suyu oldu. Sektör temsilcileri olarak uzun süredir beklediğimiz bu kampanyalar sayesinde piyasada da ciddi anlamda hareketlilik yaşandı. Bu hareketliliğin önümüzdeki süreçte de artarak devam etmesini umut ediyoruz" dedi.

ARTIŞ, UMUT VERİCİ
Geçen yılın aynı dönemine göre, piyasada yaşanan hareketliliğin genel ekonomiye de olumlu katkı sağladığına vurgu yapan Atik, "Geçen yılın özellikle son 3 aylık döneminde ekonomik krizi sert biçimde hissetmiştik. Ancak ardı ardına açıklanan paketler bizi oldukça rahatlattı. Ancak dövizdeki dalgalanmanın getirdiği olumsuz hava bizi direkt olarak etkiliyor. Bu etkiyi en aza indirmek için biz de fedakarlık yapıyoruz. Bunun yanı sıra, vergi oranlarındaki düşüşün ya da benzer kampanyaların devam etmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

CANLANMA SÜRMELİ
Kamer Otomotiv Halkla İlişkiler Müdürü Oğuz Kolbaşı da sektöre gelen desteğin piyasayı oldukça hareketlendirdiğini belirterek, "Piyasadaki bu ivme artışı bizim için umut verici. Sektörel bazda gelen bu teşvikler, hiç şüphesiz diğer işkollarını da olumlu etkiliyor. En büyük temennimiz, bu kampanyaların sıklıkla yapılması ve sektörel canlanmanın devam etmesi. Hem satıcının hem de müşterilerimizin yararına olan bu tarz desteklerin sıklıkla yapılması umudumuzu daha da artıracak" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
banner1371
11°
açık
Namaz Vakti 13 Kasım 2019
İmsak 05:45
Güneş 07:14
Öğle 12:24
İkindi 15:00
Akşam 17:24
Yatsı 18:47