banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Demirtaş, sözünü tuttu - Samsun Haber

banner1357

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Orhan Şimşek'in başlattığı 'Çocuklar Meyveyi Dalında Tanısın' kampanyasına destek veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kubilay Buldu’ya verdiği sözü tutarak, adına ağaç dikti.

SAMSUN HABER 03.12.2019, 16:19
Demirtaş, sözünü tuttu - Samsun Haber
banner1353
banner1375

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından gerçekleştirilen farkındalık programına eşi Lütfiye Demirtaş ile birlikte katıldı. Demirtaş, "Engelli vatandaşlarımız için engelleri kaldırıyoruz" dedi. 

ENGELLER KALKIYOR

İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlik ile merkezde eğitim alan öğrenciler İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile bir araya geldi. Engellilerin sosyal yaşama adapte olabilmeleri için birçok farklı branşta eğitim veriliyor. Engelli öğrenciler sosyal bir çevre edinirken aynı zamanda el becerilerini geliştirecek ve meslek edinebilecekleri eğitimlerle buluşuyor.

ODAKTA ONLAR VAR

Öğrenciler tarafından hazırlanan afişe rengarenk boyalarla el izini bırakan Başkan Demirtaş ve eşi Lütfiye Demirtaş öğrencilerle bir araya gelmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Başkan Demirtaş, "İlkadım Engelsiz Yaşam Merkezimizde hocalarımızın ve belediyemiz personellerinin özverili çalışmalarıyla engelleri kaldırmak için mücadele ediyoruz. Öğrencilerimize rahat ve mutlu olabilecekleri bir ortam hazırlayarak onların sosyal yaşama katılmalarını sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

DOĞA BİLİNCİ AŞILANDI

Başkan Demirtaş, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Orhan Şimşek tarafından başlatılan 'Çocuklar Meyveyi Dalında Tanısın' kampanyasına destek verdi. Engelli Kubilay Buldu’ya verdiği sözü tutarak adına ağaç diken Başkan Demirtaş, Kubilay Buldu  ile buluştu. Buldu’nun adına dikilen ağaca birlikte adının yazılı olduğu plaketi asan Demirtaş, "Bu özel günde hem Kubilay evladımızı sevindirme şansı bulduk hem de bir ağaç daha dikerek çocuklarımıza doğa bilincini aşılamış olduk" diye konuştu.

Yorumlar (0)
10°
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Şubat 2020
İmsak 05:42
Güneş 07:07
Öğle 12:53
İkindi 15:56
Akşam 18:29
Yatsı 19:48