banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Demir, Millet Kıraathanesi'nde kararlı - Samsun Haber

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Millet Kıraathanesi'nin en güzel örneğini Atakum'da Yalı Kafe'nin bulunduğu alana yapacaklarını belirterek, "Önümüzdeki hafta Atakum Belediyesi ile gerekli işlemleri görüşeceğiz" dedi

SAMSUN HABER 14.02.2020, 18:33 14.02.2020, 18:40 Ayşe Çolak
Demir, Millet Kıraathanesi'nde kararlı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun'un Atakum ilçesinde imar planı değiştirilerek ve Millet Kıraathanesi yapılmak üzere Büyükşehir Beediyesi'ne Hazine tarafından devredilen Yalı Kafe ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir kararlı konuştu. Demir, "Önümüzdeki hafta Atakum Belediyesi ile gerekli işlemleri görüşeceğiz" dedi.

KAMULAŞTIRMA İÇİN BORÇLANMA YETKİSİ

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Mustafa Demir'in başkanlığında toplandı. Toplantıda 56 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Samsun'un otopark sorununu çözecek, Gülsan Sanayi'nin de yeni yerine taşınmasını sağlayacak projelerde 'kamulaştırma' için Başkan Mustafa Demir'e İller Bankası'ndan borçlanma yetkisi veren teklif, mecliste görüşülerek kabul edildi. Otopark olmadan Samsun'un istenilen yere taşınamayacağını ifade eden Demir, "Otopark probleminin çözülmesi trafiğin rahatlamasına da katkı sağlayacak" dedi.

YALI KAFE İÇİN GÖRÜŞECEĞİZ

Aylardır tartışması süren ve İller Bankası'nın Milli Emlak'a devrettiği ve sonrasında ise Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Yalı Kafe hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Yalı Kafe daha önceki dönemde Atakum Belediyesi'ne kiralanmıştı. İller Bankası yakın geçmişte Yalı Kafe'nin de içinde bulunduğu mülkü satma ile ilgili bir karar almıştı. Biz de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşerek, bu alanın Atakum için çok önem taşıdığını belirterek, özel mülkiyet haline getirilmesinin doğru olmayacağını ve Millet Kıraathanesi'nin en güzel ve özel örneğini bu alana yapmak istediğimizi ifade ettik.Önümüzdeki hafta Atakum Belediyesi ile gerekli işlemleri görüşeceğiz. İnşaatını da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacak" diye konuştu.

Merve İLHAN

Yorumlar (1)
Ayhan 6 gün önce
Baskanim millt kıraathane sini milletin rahat ulasabilecegi anakent is merkezinin yerine yapsaniz daha mantikli olmazmi atakum da da migrosun ust tarafinda koskoca meydan var halkim yogun oldugu bir yer oraya kurabilirsin sadece fikir benim ki
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41