banner1365

banner1345

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması gönülleri feth etti

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal yardım alan vatandaşların elektrik faturasının 80 liralık kısmının devlet tarafından ödeneceği açıklamasını değerlendiren Samsunlu vatandaşlar, “Gerçek ihtiyaç sahiplerine yapılan her türlü yardımın destekçisiyiz” dedi

SAMSUN HABER 11.01.2019, 12:06 11.01.2019, 12:08
banner1353

Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Ekibimiz Samsunlu vatandaşlara, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal yardım alan vatandaşların elektrik faturasının 80 liralık kısmının devlet tarafından ödeneceğini açıkladı. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sordu. Samsun vatandaşlar ise gerçek ihtiyaç sahiplerine yapılan her türlü yardımın destekçisiyiz, şeklinde yorumlarda bulundu.

İşte aldığımız yanıtlar:

ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ 
Arslan ERDAL: Elektrik faturaları zaten çok yüksek geliyor. O yüzden çok olumlu değerlendiriyorum. Çok güzel düşünülmüş.  Cumhurbaşkanı böyle güzel yardımlar kapsamında ihtiyacı olanlar için diğer faturalarda da yardımcı olabilir. İnşallah devamı gelir. 

BEN ÇOK MEMNUN OLDUM 
Hatice ALAY: İhtiyaç sahiplerine böyle güzel bir yardım yapılması çok güzel oldu. Faturalar gerçekten yüksek geliyor, ödeyemeyen çok insan var. Onlar için güzel bir yardım olur.  Güzel bir gelişme olduğu için ben memnun oldum. 

KIŞ AYINDA YÜZLER GÜLDÜ 
Çetin ÖNCÜ: Devletimizin yapmış olduğu tüm yardımların taraftarıyım. Allah devletimize zeval vermesin. Bu tarz yardımların devamını diliyoruz. Yardıma ihtiyacı olan insanların, bu kış ayında yüzü güldü.  

SUİİSTİMAL EDİLMEZSE ÇOK GÜZEL 
Adem TUNCEL: Eğer böyle güzel bir yardımı suiistimal etmezlerse çok güzel olur. Türkiye'de suiistimaller çok fazla yaşanıyor. Hak edenler yararlanmalılar ve inşallah gerçek ihtiyaç sahipleri yararlanır. Projeyi çok beğendim, devamını diliyorum. 

DEVLETİMİZ FAZLASIYLA YAPIYOR 
Mehmet ANIL: Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasal bir devlet ve sosyal hukuk devletidir. O yüzden kendi vatandaşına yardım etmesi çok doğal ve güzel bir şeydir. Bunu da fazlasıyla yapıyor. Ben gayet olumlu karşılıyorum.
 
BEN DESTEKLİYORUM 
Murat GÜNAYDIN: İhtiyaç sahipleri olan insanlar için gayet güzel bir uygulama. Faturalın yüksek gelmesinden dolayı insanlar zorlanıyor. İhtiyaç sahipleri ise hiç ödeyemiyor. Böyle bir yardımı aslında devlet tek başına yapmıyor. Bizim vergilerimizle yardımlar yapılıyor ve ben bu yardımlardan asla şikayetçi değilim.  Bir şekilde devletin yardım etmesi gerekiyor, ben destekliyorum. 

KATKIDA BULUNMALIYIZ  
Nursel TOPKAYA: Bu haberi okumuştum. Yeni çıkan bir haber olduğunu biliyorum .Eğer gerçekten ihtiyaç sahipleri yararlanacaksa ben memnun olurum. Onlara katkıda bulunmamız gerekli.  Bu konuda her zaman destekçiyim. 

HER TÜRLÜ YARDIMIN DESTEKÇİSİYİM 
Onur ANLI: İhtiyaç sahipleri açısından çok güzel bir yardım. Günümüzde maddi sıkıntı çeken çok insan var. Onlar için gayet güzel olacağını düşünüyorum. İhtiyaç sahiplerine yapılan her türlü yardımın bende destekçiyim.
 
SURİYELİ'YE DEĞİL, KENDİ VATANDAŞIMIZA 
Mehmet Ali UZUNKAYA: Ülkemizde çok sayıda Suriyeli vatandaş var. Devlet yeterince onlara destek oluyor. Eğer bu yardım kapsamı içinde ihtiyaç sahibi olarak onlarda bulunursa ben desteklemem. Bizim kendi vatandaşıma yapılan her yardımın arkasındayım. Aynı zamanda sosyal medyada sürekli fatura paylaşımları oluyor. Bunlarda görülmeli ve herkes için faturaların düzenlenmesi de gerekiyor. 

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN SEVİNDİM 
Muhammet Berkay BÜYÜKYAZICI: Bence gayet güzel bir durum. İhtiyaç sahiplerine yardım edilmesi ve bunu devletin yapması çok güzel bir gelişme. En azından normal vatandaşların yapamadığını devlet yapacak. Vatandaşlar herkese yetişemiyor. Şimdi her ihtiyaç sahibi yararlanabilecek. İhtiyaç sahipleri adına sevindim. 

Haber: Hande ONAT - Emre ÖNCEL – Uğur BIYIK

Yorumlar (0)
banner1363
18°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:23
Güneş 06:49
Öğle 12:24
İkindi 15:20
Akşam 17:49
Yatsı 19:09