banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunlularla buluştu

banner1357

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Büyük Samsunlular Buluşması'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

SAMSUN HABER 16.03.2019, 22:05 16.03.2019, 22:43
banner1353

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen Büyük Samsunlular Buluşması'nda seçim süreci, Yeni Zelanda'daki saldırı ve birçok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.Erdoğan,  “Ülkede savaş çığırtanlığı yapanların yeri bellidir. Bedelini ödeyecekler.'' dedi.

'VATAN TOPRAĞINI KARDEŞLİKLE DOKUDUK'
Erdoğan , “CHP ve HDP hiçbir şey bulamamışlar bizim milletimizle dertleşmemize buluşmamıza tepki gösteriyorlar. Bizim Samsun'dan Artvin'e Hatay'dan Şırnak'a kadar vatan toprağını bir gergef gibi kardeşlikle dokumamızdan bu beyler rahatsız oluyorlar. Oyunlarını bozduğumuz için fitne siyasetine geçit vermediğimiz için bu ülkenin insanları birbirine düşürmelerine müsaade etmediğimiz için bize saldırıyorlar. Bizim meydanlara kapalı spor salonlarına sığmayan heyecanımız bir türlü içlerine sığdıramıyorlar. Bizim 81 vilayette kurduğumuz gönül köprülerine tahammül edemiyorlar. Kömürcü patatesçi diyerek miting meydanlarına koşan on binlere hakaret ediyorlar”ifadelerinde bulundu.


 
'MİLLETİMİZİ GÖNÜLDEN SEVİYORUZ'
Bize kara çalmak milletimize hakaret etmek yerine şöyle dizlerini kırıp biraz Samsun türküsü biraz Orhan Gencebay şarkısı dinleseler aramızdaki muhabbeti belki daha iyi kavrayacaklar diyen Erdoğan, ''Nasıl seven sevdiğinden ayrı kalamazsa biz de milletimizden ayrı kalamayız. Çünkü biz milletimizi gönülden seviyoruz. Biz her karışı şehit kanlarıyla mühürlemiş bu vatanı aşkla seviyoruz. Sevdası millet olmayanlar elbette bizi anlayamazlar. Çıkarlarından menfaatlerinden Ataşehir'de kurdukları rezidanstan başka bir şey görmeyenler milletimizle aramızda kurduğumuz gönül köprüsünü göremezler. Kulağını Kandil'den gelecek emirlere dikenler, elbette bizim aşkımızın kaynağını öğrenemezler” cümlelerini kullandı.

'SAVAŞ ÇIĞIRTKANLARININ YERİ BELLİ'
Ülkede savaş çığırtkanlığı yapanların yerinin belli olduğuna vurgu yapan Erdoğan, “Ülkede savaş çığırtanlığı yapanların yeri bellidir. Bedelini ödeyecekler. Biz bunları adım adım takip ederiz. Terör örgütünün temsilcileri ülkemizde hala bir şeyler estirmenin gayreti peşinde. Bugüne kadar nasıl inlerine girdiysek bundan sonra da girmeye devam edeceğiz. 6 bin teröristi bir ayda etkisiz hale getirdi. Ülkemizin huzuru için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu HDP ile CHP omuz omuza yanlarına sözde İYİ parti ve Saadet Partisi var. 4'lü çete. Bölücü terör örgütünün heykelini dikmek isteyenlerle aynı safta birleşiyorlar” diye konuştu.


 
'31 MART CEVAP OLACAKTIR'
31 Mart seçimlerinin Avrupa Parlamentosu'na bir cevap olacağının altını çizen Erdoğan, “31 Mart seçimleri Avrupa Parlamentosu'na bir cevap olacaktır. Avrupa Parlamentosu hangi kararı alırsa alsın bunun bir bağlayıcılığı yok. AB ile ilgili müzakereler durdurulacakmış. Durdursanız ne yazar durdurmasanız ne yazar. Keşke öyle bir karar verseler ama vermezler, veremezler” dedi.

'SALDIRININ TAKİPÇİSİYİZ'
Son olarak Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısı hakkında konuşn Erdoğan, “Türkiye olarak bu meseleyi yakından takip edeceğiz. Dünyanın hiç bir yerinde başka böyle bir olay yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Bu vatan bize şehitlerimizin ve gelecek nesillerin bir emanetidir. Biz de gecemize gündüzüme katıyor bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için mücadele ediyoruz” açıklamalarında bulundu.


 
 

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:39