Çocuk Dostu Kent Atakum!

Samsun Haber: Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum’un çocuk dostu bir kent olarak gelişmesi için çalıştıklarını söyledi

Çocuk Dostu Kent Atakum!

Samsun HaberAtakum Belediyesi(ni ziyaret eden Hüseyin Avni Asal İlkokulu öğrencileriyle sohbet edip sorularını cevaplayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizde gerçekleştirmeyi planladığımız her projeyi, çocuklarımızın ihtiyaçlarını düşünerek hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımızla Atakum’un gelişimine yön verirken, çocuk dostu bir kent inşa ediyoruz” dedi.

YENİ 35 ÇOCUK PARKI
Atakum’da çocukların vakit geçireceği alanların artırılması noktasında kapsamlı çalışmalar yaptıklarını belirten Taşçı, “Yeni Mahalle’de yapımına devam ettiğimiz çok katlı kompleks içerisinde 16 bin metrekarelik, bölgenin en büyük kapalı çocuk oyun alanını Atakum’da hayata geçiriyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde enerji sarf edebilmeleri için ilçemizdeki 20 çocuk parkını yeniledik, 35 çocuk parkını da sıfırdan inşa ettik. Bu kapsamda ilçemize 55 güvenli çocuk oyun alanı kazandırmış olduk. Bu çalışmaları yaparken tek bir amacımız var, o da Atakum’un çocuk dostu bir kent olması” diye konuştu.

Atakum’da spor alanlarının artırılması noktasında da önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Taşçı, “Çocuklarımızın sportif faaliyetlerle buluşmasını önemsiyoruz. Bu anlamda göreve geldiğimizde ilçemizde 1 adet olan spor tesisi sayısını 3 buçuk yılda 13’e katladık. Bunların yanı sıra uygun olan bazı okulların bahçesine halı sahalar inşa ettik. İlçemizdeki yaşam alanlarının artırılması noktasında gerçekleştirdiğimiz kapsamlı projelerle Atakum, yedisinden yetmişine tüm vatandaşlarımız için daha da yaşanılabilir bir kent haline geldi” dedi.

Başkan Taşçı, kendisini ziyaret eden çocuklarla tek tek ilgilenerek hediyeler verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alara dülger
alara dülger - 9 ay Önce

Sayın başkan çocuk dostusunuz çokda iyi ama çocuklara iyilik yapında bar yapı
lan bahçelerimiz için kazandıkya mahkemeyi 2011 senesinde uygulayın bi zamet
çocuklar ders yapamıyo geceleri veliler atakum kütüphanesi önünde nöbet tutu
yoz kış günü bizede yazık çocuklara içip nara atanlar canlı müzik şu an bile 214
sokakta şarkılar naralar çalgılar rezalet boyutunda

SIRADAKİ HABER

banner650

banner826