banner1496

banner1499

banner1334

City Mall için ortak çözüm arayışı - Samsun haber

banner1357

Samsun'da görkemli bir törenle açılışı yapılan City Mall AVM'de  ruhsat ve inşaat fazlası alanla ilgili krize Büyükşehir Belediye Meclisi el koydu. İmar Komisyonu'nda beklemeye alınan teklif kapsamında bütün siyasi partilerin katılımıyla ortak bir çözüm bulunacak

SAMSUN HABER 14.01.2020, 16:55
8105
City Mall için ortak çözüm arayışı - Samsun haber
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Atakum ilçesinde geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan City Mall AVM'de, ruhsatsız olmasının yanı sıra İmar Kanunu'na aykırı olarak 4 bin metrekarelik depo alanının işyeri olarak inşa edildiğinin belirlenmesinin ardından yaşanan imar krizine Büyükşehir Blediye Meclisi el koydu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e, Citty Mal AVM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Çelik ile protokol imzalamak üzere yetki verilmesine ilişkin teklifin komisyonda beklemeye alınmasına karar verdi.

Komisyonda söz alan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, ruhsatsız olarak inşa edilen AVM'nin yıkılmasının bir çözüm olmadığını, meclisin bu konuda bir ortak çözüm bulması gerektiğine işaret eti. Büyükşehir Beldiye Başkanı Mustafa Demir de imara aykırı olarak inşa edilen 4 bin metrekarelik alanın Samsun halkının kullanımına yönelik bir çözüm bulunabileceğini belirtirken, bundan sonra bu şekilde ruhsatsız inşaat yapımına kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizdi.  Demir, "Şehrimiz adına belediyemiz ve meclisimiz adına makul ve mantıklı bir çözüm yolu bulabilirsek, hukuki bir çözüm bulabilirsek bu süreci geride bırakmış olacağız" dedi.

Mecliste konuşmaların ardından City Mall AVM'deki imar ve ruhsat sorununun çözümü için AVM sahibi ile bir protokol yapılmasına ilişkin çalışma yapılmak üzere teklifin komisyonda beklemeye alınması oybirliğiyle kabul edildi. 
Gülsüm ATİK 

Yorumlar (0)
23°
açık
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25