banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Çiğdem Karaaslan: Samsun için çalışmaya devam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Hem sahada Hem masada Samsun için çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

SAMSUN HABER 04.03.2019, 16:24 04.03.2019, 16:28
Çiğdem Karaaslan: Samsun için çalışmaya devam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin de katılımıyla Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) işbirliğinde OKA Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya katıldı.

SAMSUN İÇİN ÇOK DEĞERLİ 
Sektörün sorunları ve gelişme dinamiklerinin ele alındığı toplantıya ilişkin görüşlerini paylaşan Karaaslan, “Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli, Samsun Valimiz, milletvekillerimiz, üniversitelerimiz, Sanayi ve Ticaret Odası ile ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla ortak akılla konuyu tüm yönleriyle masaya yatırdığımız toplantı, şehrimizin tıbbi ve cerrahi el aletleri ve tıbbi cihaz alanında sahip olduğu bilgi birikiminin daha fazla değere dönüştürülmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Sektörde Samsunumuz güçlü bir altyapı ve potansiyele sahip, bunu da en verimli şekilde değerlendirerek ülkemizde sektörün gelişimine öncülük ediyoruz. Şehirlerimizin geleceğini her yönüyle belirleyecek 31 Mart yerel seçimlerine giderken Samsun’un potansiyellerini somut projelere dönüştürecek, yeni yatırımları planlayacak adımlar atıyor, hem sahada hem masada Samsun için çalışmaya devam ediyoruz" dedi. 

ÇALIŞMAYA DEVAM
Seçimlere yönelik saha çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Karaaslan, "31 Mart seçimlerine kısa bir süre kala 17 ilçemizin tamamında teşkilatlarımızla ve milletimizle birlikte çalışırken bir yandan da Samsunumuzun geleceği için büyük önem taşıyan yeni projelere imza atıyoruz" diye konuştu. 

ŞEHRE DEĞER KATACAK
Sağlık sektörünün dünyada hızla gelişen bir alan olduğunu ifade eden Karaaslan, "Tıbbi ve cerrahi el aletleri ve tıbbi cihaz sektörü; gelişmeye ve yeniliğe açık, yüksek potansiyel taşıyan, teknolojiye dayalı, aynı zamanda emek yoğun ve yüksek katma değer üreten bir sektör özelliği taşıyor. Tüm bu özelliklerine uygun altyapıyı Samsun olarak sağlıyoruz. Hâlihazırda devam eden çalışmalarımız ve yeni yol haritalarımızı hayata geçirmemizle birlikte inşallah sektör şehrimize hem daha fazla katma değer sağlayacak hem de iç piyasanın ihtiyacını karşılamasıyla birlikte ihracatta da önemli bir yer edinecek" ifadelerine yer verdi. 

YENİ YOL HARİTASI
MEDİKÜM işbirliğinde gerçekleştirilen toplantıya katılımı ve yeni yol haritalarının oluşturulmasına katkıları nedeniyle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’ye teşekkür eden Karaaslan, "Samsunumuzda üretici firmalarımızın başarılı bir kümelenme örneği göstererek MEDİKÜM çatısı altında birleşerek yıllardır ortaya koydukları çalışmalar ile sektörü belli bir noktaya getirmeleri şehrimiz için büyük avantajdır. Önümüzdeki süreci planlamak için bugün şehrimize gelerek toplantımıza katılan ve yeni yol haritalarımızın belirlenmesine katkı sunan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’ye de şehrimiz ve Samsunlu hemşehrilerim adına gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!