banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Çiğdem Karaaslan, projenin detaylarını paylaştı

banner1357

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Millet Bahçemiz tamamlandığında sunduğu imkânlarla hemşehrilerimizin fiziki, sosyal ve kültürel beklentilerine cevap verecek bir özgünlüğe sahip olacak" dedi

SAMSUN HABER 15.02.2019, 11:04
Çiğdem Karaaslan, projenin detaylarını paylaştı
banner1353
banner1375

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun'a yapılacak Millet Bahçesi'nin özgün yapıyla inşa edileceğini ifade etti. hakkında açıklamalarda bulundu.
Karaaslan, "Millet Bahçemiz tamamlandığında sunduğu imkânlarla hemşehrilerimizin fiziki, sosyal ve kültürel beklentilerine cevap verecek bir özgünlüğe sahip olacak" dedi.

KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİN YANSIMASI
Millet bahçelerinin vatandaşların daha kaliteli ve sağlıklı ortamlarda vakitlerini değerlendirebilmeleri için çevre ve insan odaklı bir bakış açısıyla ortaya konulduğuna dikkat çeken Karaaslan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümeti’nin 100 Günlük İcraat Programı’nda yer alan, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hayata geçirilecek en önemli projeler arasında özel ilgi gösterdiği Millet Bahçeleri Projesi, şehirlerimize nitelikli sosyal alanlar ve daha fazla yeşil alan kazandırılmasını amaçlıyor. Millet Bahçelerini, şehirlerimiz içinde kalan en değerli alanların şehirlerimize yeniden kazandırılarak milletimizin hizmetine sunulması olarak değerlendiriyoruz. Her yöreye özgü peyzaj dokusuna uygun olarak tasarlanmış, kültürel çeşitliliğin mekâna yansıdığı alanlar olan Millet Bahçeleri, ailenin tüm fertlerinin birlikte kaliteli zaman geçireceği mekânlar olarak vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verebilecek her türlü sosyal imkâna sahip olacak" diye konuştu.

SAMSUNSPOR ANITI YAPILIYOR
Samsun Millet Bahçesi'nin proje detaylarını da paylaşan Karaaslan, şu ifadelere yer verdi: "Şu anda 30 farklı şehrimizde 7 milyon 350 bin metrekarelik alanda 41 Millet Bahçesi projesi TOKİ tarafından hayata geçiriliyor. Eski 19 Mayıs Stadı’nın yerine yapılacak Samsun Millet Bahçesi’nin ihalesi önceki gün TOKİ tarafından gerçekleştirildi, Millet Bahçemiz tamamlandığında sunduğu imkânlarla hemşehrilerimizin fiziki, sosyal ve kültürel beklentilerine cevap verecek bir özgünlüğe sahip olacak. Ortalama 100 bin 865 metrekarelik alana yapılacak Samsun Millet Bahçesi’ne, Samsunspor Kulübü’ne, Samsunspor’umuza gönül veren taraftarlara ve hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi, 1989 yılında yaşanan acı kazada hayatlarını kaybeden sporcularımızın anısını yaşatacak Samsunspor Anıtı inşa edilecek. Bunun yanı sıra farklı yaş gruplarına hitap edecek şekilde çocuk oyun alanları, kültürel hayata katkı sunacak Millet Kıraathanesi, spor sahaları, 40 farklı türde 3 bin ağaç ve 75 farklı türde 40 bin çalı ve bitki ile piknik alanları bulunacak. Samsun Millet Bahçemiz tamamlandığında, hemşehrilerimiz şehrin ana ulaşım ağının ortasında doğa ile iç içe yeni bir sosyal yaşam alanına kavuşacak. Samsunumuza hayırlı olsun.”
 

Yorumlar (2)
İsa karabal 1 yıl önce
İhtiyacımız olan tek eksiğimiz millet bahçesi idi allah razı olsun büyüklerimizden .otlamak sıkıntı olmaz heralde
Wers 1 yıl önce
Sanayinin arkasındaki bahçe suriyeli yatağı ve tinerci yatağı olur
Biz iş imkanları ile ulaşımı samsunda çözmeden bahçe diyoruz
Bahçenin etrafı ne olacak tamam bahçe olsun ama önceliğimiz ne dir
Atakum dan garaj lara giderken bir köprü altından geçiyoruz
İnanın onu yapan mühendis eğer yaptığını beğenmiyorsa ben adam değilim
banner1474
açık
Namaz Vakti 18 Şubat 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:54
İkindi 15:49
Akşam 18:19
Yatsı 19:39