banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Çiğdem Karaaslan: Özgürlük alanlarını genişlettik

banner1357

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, icraatların yanında yaptığımız en önemli iş; demokrasi ve özgürlük alanlarını genişletmek oldu" dedi

SAMSUN HABER 28.02.2019, 13:39 28.02.2019, 13:41
Çiğdem Karaaslan: Özgürlük alanlarını genişlettik
banner1353
banner1375

28 Şubat post-modern darbesinin 22. yıldönümü dolayısıyla AK Parti Samsun İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde basın açıklaması yapıldı.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, geçen süreçte AK Parti iktidarlarının demokrasi ve özgürlük alanlarını genişlettiğini ifade etti. Karaaslan, "Bu dava uğruna da ne gerekirse yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.


Düzenlenen basın açıklamasına Karaaslan'ın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili ve PAB Türk Grubu Başkanı Dr. Ravza Kavakcı Kan, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve partililer katıldı.

PRANGA DERİNLİKLERDE KAYBOLDU
28 Şubat zihniyetinin tarihin derinliklerine kaybolduğunu ifade eden AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan, "Türkiye Cumhuriyeti, 28 Şubat 1997 tarihinde ‘Demokrasiye Balans Ayarı’ bahanesiyle karanlık bir sürecin içerisine itilmiştir. Yıllar önce bugün, demokrasiyi bir türlü hazmedemeyen vesayet odakları, yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak, millet iradesiyle seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır. Tanklardan aldıkları güçle devirlerinin bin yıl süreceği rüyasını görenler, birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye teşebbüs etmiş ancak bu devletin gerçek sahibi olan milletimizin iradesine vurulmaya çalışılan pranga Allah’ın izniyle 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir" dedi.

BEDELLER ÖDENDİ
Post-modern darbe sonrası siyasi, idari, hukuki, ekonomik ve toplumsal alanlarda yaşanan dönüşümler onarılması güç değişimlere neden olduğunu ifade eden Kan, "Darbeciler, 28 Şubat’ta meşru bir iktidara karşı, tıpkı 12 Eylül’de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundu. Bürokraside yer alan üst düzey yöneticilere haksız ve hukuksuz operasyonlar yapılarak sindirme politikası izledi. Ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleriyle insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. İnançlarının yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınlarımız bu nedenle bedel ödedi, çok acılar çekti. Bugün gözyaşları dindi yaralar kapandı ancak izleri asla silinmedi” diye konuştu.

BİRÇOK AİLE MAĞDUR OLDU
28 Şubat'ın büyük mağduriyetler yaşattığına vurgu yapan Karaaslan, "28 Şubat post-modern darbesi, demokrasi ve insan haklarına atılmış büyük bir darbe. 28 Şubat sadece eğitim, öğretimin, çalışma hakkının, inanacın, düşüncenin ve yaşam hakkının elinden alınması anlamına gelmemektedir. 28 Şubat; o çalınan hayallerin, yitirilen umutların ve büyük bir mücadelenin yaşandığı zaman dilimidir. Yaşanmışlar çok önemli ve aradan geçen 22 yıl verilen mücadelenin bugün nerelere ulaştığının önemli bir göstergesidir. Cumhurbaşkanımız önderliğinde yıllar boyu yaptığımız icraatların yanında, hayata geçirdiğimiz en önemli iş, demokrasi ve özgürlük alanlarını genişletmek olmuştur.  Bu dava uğruna da ne gerekirse yapmaya devam edeceğiz" 

Haber:Dilber BAHADIR, Ekrem ASLAN
 

Yorumlar (0)