Hilas Otel

Çelik İnşaat

Çiğdem Karaaslan'dan Trump'a sert tepki!

ABD Başkanı Trump'ın Golan Tepeleri açıklamasına tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Bu sınır tanımaz açıklamaların son bulmasını bekliyoruz. Bölgedeki insanların huzura ihtiyacı var" dedi

Çiğdem Karaaslan'dan Trump'a sert tepki!

Kocaeli’de bir dizi ziyarette bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Golan Tepeleri hakkında yaptığı açıklamayı eleştirerek, "Bu sınır tanımaz açıklamaların son bulmasını bekliyoruz. Çünkü bölgenin, bölgede yaşayan insanların huzura ihtiyacı var” dedi.   
  

KABUL EDİLEMEZ
Karaaslan, ABD Başkanı Donald Trump’un Twitter hesabından İsrail’in Golan Tepeleri’ndeki hakimiyetinin tanınmasına yönelik yaptığı çağrıyı eleştirdi. Trump’ın açıklamasının kabul edilmeyeceğini vurgulayan Karaaslan, “El bette bu karar hem bizim hem sayın Cumhurbaşkanımızın hem de diğer dünya liderlerinin yapmış oldukları açıklamalarla eleştirildi. Tabii Trump’ın bu açıklaması böyle hukuksuz bir anlayışın, bölgede duyulan barış ortamından, huzur ortamından uzaklaşmasına neden olduğunun farkındayız. Buna bütün dünyanın ortak bir tepki göstermesi lazım. Daha önceden Trump’ın bölge ile ilgili açıklamaları oldu" dedi. 
 


ADAYLARIMIZ BÜYÜK ARA ÖNDE
Seçim sürecini değerlendiren Karaaslan, "Dün Bursa’daydık, bugün buradayız. Haftaya bugün seçime gideceğiz. Son dönemece girmiş durumdayız. Büyük ölçüde kararların verildiğini düşünüyorum. Bunu vatandaşlarımız bize hissettiriyor. Vatandaşlarımız ile kurduğumuz bu karşılıklı iletişimden dolayı bizler de memnuniyet duyuyoruz. Artık seçimin sonu. Biz istedik ki seçim sürecinde hedefler, projeler vizyon konuşsun. Ama aynı zamanda da Türkiye’nin gerçekleri konuşsun. Görüyoruz ki vatandaşlarımızın hemen hemen hepsinin bu konu ilgi alanına girmiş durumda. Değerlendirme kriterleri açısında da bu konu var. Hedef, vizyon ve proje olduğunda bizim adaylarımız büyük ara önde. Biz bu seçimlerin Kocaeli ve tüm Türkiye için hayırlar getirmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.                        

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER