banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

Çiğdem Karaaslan'dan o olaya tepki

banner1357

İstanbul Karaköy’de başörtülü kadınların saldırıya uğramasına tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Hangisi daha çok üzdü bilmiyorum. Karaköy'de iki genç kardeşimizin sokak ortasında böyle bir saldırıyı yaşamış olmaları mı yoksa nefretine teslim olmuş bu tiplerin hala varolduğunu görmüş olmak mı?" dedi.

SAMSUN HABER 16.11.2019, 15:07
377
Çiğdem Karaaslan'dan o olaya tepki
banner1353
banner1375

İstanbul’un en işlek semtlerinden Karaköy'de kaldırımda yürüyen bir kadın, karşı yönden arkadaşıyla birlikte sohbet ederek gelen Gamze İnce'ye Selanik Pasajı önünde aniden saldırmış ve hakarette bulunmuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Karaköy’de başörtülü kadınların saldırıya uğramasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Karaaslan, "Hangisi daha çok üzdü bilmiyorum. Karaköy'de iki genç kardeşimizin sokak ortasında böyle bir saldırıyı yaşamış olmaları mı yoksa nefretine teslim olmuş bu tiplerin hala varolduğunu görmüş olmak mı?" ifadelerine yer verdi.

GÖRÜNTÜLERİ REDDETTİ

İki kadına durup dururken saldıran şüphelinin kimliği ve ifadesi ortaya çıktı. Şüphelinin Semahat Y. olduğu ortaya çıkarken, emniyetteki ilk ifadesinde her şeyi inkar etti. Semahat Y., "Yapmadım, o kişi ben değildim" dedi. Şüpheli Semahat Y'ye mağdurlar F.Y. ve G.İ.'ye saldırarak onlara küfürler ettiğinin sorulması üzerine "Yok öyle bir şey yok. Kesinlikle kabul etmiyorum. O kişi ben değilim. Ben Galatasaray Lisesi'nin orada, Meşrutiyet Caddesi'nde bir hanın içinde adı olmayan atölye ofis yerindeydim. Benim çalışma alanımdır orası. Aktif bir yer değildir. Oradaydım" ifadelerini kullandı. 

Şüpheli ifadesinin devamında şunları söyledi:

"Ben görüntüleri kabul etmiyorum. Daha doğrusu o kişi ben değilim. Bugün Karaköy'e gitmedim. Polis benzetmişse şikayetçilerin benzetmesi doğaldır. Psikolojik bir rahatsızlığım yok. Kullandığım bir ilaç yok. Olay günü yani 15 Kasım 2019'da Marmaray'ı kullanmadım. Şikayette bulunan kişileri tanımıyorum, aramızda da bir husumet yok. Üzerime atılı suçlamayı reddediyorum. Ben bütün gün Galatasaray Lisesi civarındaydım. Kamera görüntülerindeki kişi de ben değilim."

ŞİZOFRENİ HASTASI İDDİASI

Öte yandan Semahat Y.'nin şizofreni hastası olduğu iddia edildi.

Yorumlar (0)
banner1474
22°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı