banner595

Çiğdem Karaaslan'dan İddialara Cevap Geldi!

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan hakkındaki iddialar ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Çiğdem Karaaslan'dan İddialara Cevap Geldi!

AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan hakkındaki iddialar ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Erdal Bozkurt
Erdal Bozkurt
30 Temmuz 2015 Perşembe 18:56
Çiğdem Karaaslan'dan İddialara Cevap Geldi!
banner730

İşte o açıklama;

Cumhuriyet Gazetesinin 30.07.2015 tarihli nüshası manşetinde “HER PROJENİN ALTINDAN O ÇIKIYOR” ,  AKP’Lİ KARAASLAN’IN DEVLETTEN ALMADIĞI İŞ KALMADI” başlıklı özette ve sonrasında detaylandırılmış olarak 7. Sayfasında Miyase İLKNUR tarafından kaleme alınan “DEVLETİN GÖZDE MİMARI AKP’Lİ ÇİĞDEM HANIM” başlıklı yazıda iddia edilen tüm hususlar baştan aşağı mesnetsiz ve kurguya dayalı bir karalama kampanyasından ibaret olup, kişilik haklarımı, onur ve saygınlığımı zedeleyici niteliktedir.

                        Öncelikle şu hususu vurgulamak gerekir ki, haberde iddia edilen hususların aksine siyasi görevlerimi referans göstererek kamudan hiçbir iş almadığım gibi, hiçbir şekilde ve hiç kimseden özel himaye görmedim. Başarılı işlere imza atan bir serbest yüksek mimar olarak benimde her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi ticaret yapmak, kamuya hizmet vermek anayasal hakkımdır. Milletvekili seçilmeden  önce Ak Parti MKYK üyesi olmam mesleğimi icra etmeme engel değildir. Milletvekili seçilmeden önce ortağı olduğum Şirketin  üstlendiği tüm işler, ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak üstlenildiği gibi, mevzuat hükümlerine uygun olarak tamamlanıp muhataplarına teslim edilmiştir. Ayrıca her projenin altından çıktığım, kamunun tüm işlerini aldığım yönündeki iddialar tamamen hayal mahsulüdür.  

                          Haberin içeriğinde  11 Kentsel Dönüşüm Projelendirme işi ve yüzlerce diğer projelerden söz edilmektedir.  Şirket olarak bu güne kadar kamudan hiçbir “kentsel dönüşüm projesi”  işi almadığımız gibi, yaptığımız işler sadece 3d (üç boyutlu) animasyonlardan ibarettir.Yerel Seçim kampanyası döneminde hazırlanmış ve paylaşılmış 3boyutlu animasyondan ibaret olan bu projeler kamuya yapılmamıştır. Haberde Kentsel Dönüşüm Proje ihaleleri alınmış ve yapılmış gibi yansıtmak ancak kötü niyetle açıklanabilir. Ayrıca;

-          Haberde geçen Erciş, Burdur, Bursa Yıldırım Kentsel Dönüşüm Alanı ile ilgi bu güne kadar 3 boyutlu animasyon dahil hiçbir çalışmamız olmamıştır.

-          Web sitesi iddia edildiği gibi adaylığın açıklanmasının hemen ardından değil teknik sorunlar nedeni ile bu tarihten çok önce bakıma alınmıştır.

-          Haberde kullanılan 5 yılda yüzlerce proje deyimini tamamen gerçek dışıdır.

-          Haberde iddia edilen 78 Gençlik Merkezi projesinin firmamız tarafından yapıldığı bilgisi yanlıştır. Firmamızca son 5 yıl içinde 11 Gençlik Merkezi projesi çizilmiştir. Ayrıca Gençlik Merkezlerinin inşaatlarının yapımı ile firmamızın hiçbir ilgisi yoktur.

-          Haberde ki 5 yıl vurgusunun nedeni anlaşılamamakla birlikte bahsedilen şirket 11 yıllık bir şirkettir.

-          “Yassıada’nın Tekne Yanaşma Limanının denizcilik kurallarına aykırı olarak kuzeyde yapılması öngörülmüş” denilmektedir. Öncelikle Ada’da liman yapılmamıştır. Projede ki deniz yapıları liman değildir vapur iskelesidir. Aynı anda 2 vapurun yanaşmasına olanak sağlayacak Ana vapur iskelesi iddia edildiği gibi adanın kuzeyinde değil adanın Doğu’sunda yani kara tarafında yani adaya ulaşmayı mümkün kılan mevcut iskelenin de bulunduğu alandadır ki tarih boyunca bu alan adaya ulaşmak için kullanılmıştır. Dolayısı ile bu bilgi tamamen yanlıştır. Ayrıca Alternatif ve ek olarak Ada’nın güneyinde de bir vapur iskelesi konumlandırılmıştır. Ayrıca adanın kuzey-batısında küçük teknelerin gerektiğinde yanaşabilmeleri için yanaşma cepleri oluşurmuştur. Farklı yanaşma alanlarının düşünülmüş ve çözülmüş olması ada koşullarında hava şartlarına bağlı olarak gelişebilecek beklenmedik durumlarda alternatif geliştirmek ve adadakileri bu yolla tahliye etmek amacı ile kurgulanmıştır. Haberde bahsedilen “Bu durumda konferans için adaya geleceklerin mahsur kalma ihtimali göz ardı edilmiş” iddiası tamamen gerçek dışıdır.

-          AK Parti gençlik yapılanmasından sorumlu MKYK üyesi olduğum iddiası da gerçeği yansıtmamaktadır.

-          Milletvekili seçilmemin hemen ardından 16/06/2015 tarihinde şirketle olan ortaklığımdan noter kanalı ile ayrılmış bulunmaktayım.

Ayrıca Şirketimizi, çalışanlarımızı ve kişisel olarak beni hedef alan bu haberin Ataşehir’de yaşanan yolsuzluğu görmezden gelen kalemler tarafından bugün servis ediliyor olasını çok manidar bulduğumu belirtiyorum.

Dolayısıyla genel çerçevede kara propaganda amaçlı olarak yapılan haber başta Basın Kanunu’na ve basın meslek ilkelerine aykırı, kişilik haklarını haksız ve mesnetsiz şekilde zedeleyici, vicdan ve hakkaniyetle bağdaşmayan, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla değil de düşmanca hislerle kaleme alınmış olup, haberi yapan ve yayınlayanlar hakkında her türlü yasal yollara başvurma hakkımı saklı tuttuğumu kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederim. 

Loading...
Son Güncelleme: 30.07.2015 19:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650