banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Çiğdem Karaaslan: 15 seçimden birinci çıkmak büyük başarıdır

banner1357

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "17 yıllık AK Parti iktidarının girmiş olduğu 15 seçimden de birinci çıkması, büyük bir başarıdır." dedi.

SAMSUN HABER 20.04.2019, 15:07
Çiğdem Karaaslan: 15 seçimden birinci çıkmak büyük başarıdır
banner1353
banner1375

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Terme Belediye Başkanlığına seçilen Ali Kılıç'ı makamında ziyaret ederek, "hayırlı olsun" dileğinde bulundu.

Bir belediye başkanının başarılı olmasındaki en önemli anahtarlarından birinin partisinin teşkilatlarıyla iyi ilişkiler kurmasından geçtiğine işaret eden Karaaslan, "Bir şehirde güçlü bir başarı varsa o, birliktelikten gelmektedir. Birlik ve beraberlikte sorun varsa başarı mümkün değildir." ifadesini kullandı.

BÜYÜK BİR BAŞARI

Özellikle bu seçimde çok büyük bir başarı elde ettiklerini, bunu gölgeleyecek hiçbir şeyin ön plana çıkarılmaması gerektiğini dile getiren Karaaslan, "17 yıllık AK Parti iktidarının girmiş olduğu 15 seçimden de birinci çıkması, büyük bir başarıdır. Bütün dünya ve Türkiye şunu gördü ki bu yapılar ne kadar bir araya gelirse gelsin, topu da gelse bunların Türkiye'de iktidarı elde edebilecek çoğunluğa kavuşmaları mümkün değil." diye konuştu.

Karaaslan, AK Parti'nin 2023 yılına kadar iktidarda olacağını hatırlatarak, şöyle devam etti;

"Türkiye'de belediye başkanlıklarının çoğunu da bizim partimiz kazandı. Kazanamadığımız belediyelerde de 'Neyi eksik bıraktık?' diye detaylı analiz yapıyoruz. Bırakın şehirleri, ilçe ilçe, mahalle mahalle analiz yapıyoruz. Yani 'O mahallede daha önceki seçimde öyle değildi, neden böyle oldu?' diye sorguluyoruz, sorgulamaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız da Türkiye'yi şehir şehir, ilçe ilçe gezdi. Vatandaşlarımızın davetlerini geri çevirmedi. Gençlerle, kadınlarla bir araya geldi. Hatta günde 3 şehre gidip miting yaptı. Allah razı olsun. Genelde komutan karargahta durur ve yönetir ama bizim komutanımız karargahta dünya ve Türkiye'nin meselelerini yönetirken sahada sokak sokak, mahalle mahalle, miting miting gezdi. O yüzden bizde yorulmak yok. Çünkü bizim yorulmayan bir Genel Başkanımız var. Diğer partiler hiç bu kadar sahaya inme nezaketinde bulunmadı."

Umutla Türkiye'ye gözlerini dikmiş bekleyenlerin umudu olacaklarını vurgulayan Karaaslan, "Türkiye'yi umut, güvenli bir liman olarak gören, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türkiye'ye ellerini semaya açıp dua eden milyonlar var. O yüzden sorumluluğumuz sadece Türkiye değil, tüm mazlum coğrafyalardır. Bu bilinçle hareket edebilmeliyiz. İnsan insana küsebilir, kırılır ve sonra barışabilir ama insan davasına küsmez. Çünkü o bizim ortaklığımız, aynı hedefe doğru yürüdüğümüz gayemizdir. Davaya küsmek diye bir şey olamaz." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (1)
Mümin 11 ay önce
Erhan usta iyi partiden çıksaydı eger5..
Bugün samsunda gitmişti dua edin erhan ustaya o vekile bir bakanlık verinn bence...
sisli
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40