banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor - Samsun haberleri

banner1357

İstiklal Caddesi(Çiftlik) esnafıyla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  "Otopark sorununu çözene kadar belli bir planlama dahilinde caddeyi geçici bir süre trafiğe açmayı düşünüyoruz" dedi

SAMSUN HABER 16.08.2019, 14:23 16.08.2019, 16:00
Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor - Samsun haberleri
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım İlçesi'ndeki İstiklal Caddesi'nin(Çiftlik) geleceğini planlamak amacıyla Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

'ÇİFTLİK YENİDEN CANLANACAK'

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak'ın da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Mustafa Demir, cadde esnafının yüzünü güldürecek açıklamalarda bulundu. Bilinen adıyla Çiftlik Caddesi esnafının yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Demir, "Yaşanan ticari mağduriyetin önlenmesi ve Çiftlik'in yeniden canlandırılması için çalışma başlattık" dedi.

'OKULLAR BÖLGESİ' FORMÜLÜ

Caddede ticareti engelleyen en önemli unsurun 'Otopark Sıkıntısı' olduğunu açıklaya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Okullar bölgesini daha verimli alanlara taşıyarak, boşalacak alanın altını otopark, üstünü ise kültür sanat faaliyetlerinin yapılacağı merkez haline getirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile temas halindeyiz. Lakin biraz zamana ihtiyaç var" diye konuştu.

OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLENE KADAR

Çiftlik Caddesi'nin trafiğe açılmasının esnafın ticaretini kısmen artıracağını vurgulayan  Başkan Demir, ''Önemli olan şey, caddenin trafiğe açılması değil, otopark probleminin çözülmesidir. Yapacağımız en büyük hizmet bu olacaktır. Otopark sorunu çözülene kadar caddeyi kısmen trafiğe açabiliriz. Sorun çözülünce tekrar kapatacağız" dedi.

Başkan Demir, açıklamalarının son bölümünde ise, "Samsun'umuzun bu ünlü ve güzide caddesini tabela ve yönlendirme levha çirkinliğinden, duba engellerinden temizleyeceğiz. Bütün bu çalışmaları belirli bir plan içerisinde gerçekleştireceğiz. İnşallah esnafımızın yüzü gülecek" İfadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Ümit Yıldız 7 ay önce
Caddeye araç girmesinin ne gibi esnafa yararı olacak şüpheli o kadar emek verilmiş güzelleştirmek için
banner1474
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Şubat 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:38