banner673
banner595

CHP’li Atalay genel merkeze kazan kaldırdı

Kendi döneminde elinde bulundurduğu Atakum Tekkeköy ve Yakakent Belediyelerini 30 Mart seçimlerinde kaybeden CHP eski İl Başkanı ve Samsun Milletvekili Adayı Mehmet Atalay, CHP Genel Merkezine kazan kaldırdı.

CHP’li Atalay genel merkeze kazan kaldırdı

Kendi döneminde elinde bulundurduğu Atakum Tekkeköy ve Yakakent Belediyelerini 30 Mart seçimlerinde kaybeden CHP eski İl Başkanı ve Samsun Milletvekili Adayı Mehmet Atalay, CHP Genel Merkezine kazan kaldırdı.

18 Ağustos 2015 Salı 15:08
CHP’li Atalay genel merkeze kazan kaldırdı
banner556

 17 Ağustos 2015 tarihinde Ankara Park Otel'de bir araya gelerek CHP Genel merkezine kazan kaldıran kurultay delegesi ve eski il başkanları arasında, il başkanlığı yaptığı dönemde elinde bulunan Atakum Tekkeköy ve Yakakent Belediyelerini kaybederek tüm faturayı genel merkeze yükleyen eski il başkanı ve CHP Samsun Milletvekili adayı Mehmet Atalay’da var.

Atalay, daha önceki seçimlerde 7. Sıra milletvekilliği adaylığını beğenmeyip istifa etmişti. 7 Haziran 2015 seçimlerinde ise ön seçimlerden çıkarak 9 sıradan aday gösterilmiş, ancak partisinin saha çalışmalarında fazla yer almamıştı. Atalay'ın İl Başkanlığı döneminde ise CHP'de büyük bir oy kaybı yaşanmış CHP Samsun'da 2. parti iken 3. parti konumuna düşmüş ilçelerden meclis üyesi dahi çıkartamaz hale gelmişti.. Partisinin yenilenmesi gerektiğini ve parti içinde yeni bir heyecan yaratmak için böyle bir bildiriye imza attığını ifade eden Atalay, “Parti emekçileri olarak bizlerin partinin bu sıçramayı başarabileceğine inancımız tamdır. Bu bildiriye Samsun’da ben sahip çıkarak imza attım. Ayrı bir oluşum söz konusu değil” diye konuştu.

Samsun’da CHP’ye gönül vermiş partililer ise Atalay’ın bu tavrına karşılık “Mehmet Atalay sürekli partisine küserek. Hep aynı şeyi yapıyor. Bizleri pek şaşırtmadı” dediler.

Mustafa ARAN


BİLDİRİDE ŞU İFADELERE YER VERİLDİ

İçinden geçtiğimiz süreçte AKP yeniden tek başına iktidar olabilmek için halkın iradesini yok saymakta, ülkeyi kaosa sürüklemek pahasına erken bir seçime sürüklemektedir. O zaman sorulması gereken asıl soru erken seçime kadar geçecek 3 ay gibi kısa bir süre içinde CHP’nin bu oyunu bozacak oy sıçramasını nasıl gerçekleştirebileceği sorusudur. Aynı şeyleri yaparak farklı şeyler beklenemeyeceğine göre, 7 Haziran seçimlerinde test edilen, ancak %25 oy alabilen ve iktidar olabileceğine ilişkin psikolojik bir oy eşiğini geçemeyen bir partinin hiçbir şeyi değiştirmeden seçime girmesinin istenilen başarıyı getirmesi beklenemez.

Dolayısıyla CHP’nin en kısa zamanda kendisini halkın umudu haline getirecek bir silkinmeye ihtiyacı vardır. Bu partiye yürekten bağlı ve bu bağlılığı partinin her kademesindeki emekleriyle kanıtlamış parti emekçileri olarak bizlerin partinin bu sıçramayı başarabileceğine inancımız tamdır ve başarı için yapılması gerekenler bellidir.

CHP’nin tüm toplumsal kesimlere yönelik vaatlerine rağmen 7 Haziran seçimlerinde istenilen başarıyı yakalayamamasının temel nedeni topluma heyecan, umut ve özellikle güven verecek yönetim anlayışından yoksun olması, dolayısıyla yeterince inandırıcı olamamasıdır. Seçmen vaatleri çekici bulmuş ancak mevcut CHP yapılanmasının bu vaatleri gerçekleştirebileceğine maalesef inanmamıştır.

Türkiye’nin en yetkin ve en donanımlı insan kaynağı potansiyeline sahip partisi olan CHP bir türlü bu ortak aklı harekete geçirmemekte, bu potansiyeli yönetim kadrolarına taşımamakta, seçmeni heyecanlandırabilecek dürüst, güvenilir, yetişmiş kadrolarından yararlanmamakta, bunun yerine Sağ’dan oy alabilme adına sağ kadrolara yönelmektedir.

Özellikle son yerel ve genel seçim, Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı seçim süreçleri ve koalisyon görüşme süreci maalesef iyi yönetilememiştir.

Ülkemiz çok zor günlerden geçmektedir. Toplumsal huzur bozulmuş, yeniden kan akmaya başlamıştır. Bu sorunu ancak CHP çözebilir, barış ve kardeşliği ancak CHP sağlayabilir. Bu nedenle CHP’nin mutlaka iktidara gelmesi gerekir.

Toplumda geleceğe ilişkin bir umutsuzluğun egemen olduğu, partililerimiz ve tabanımızın hayal kırıklığı yaşadığı yadsınamayacak bir gerçektir. Bu yılgınlık ve umutsuzluğun mutlaka bir an önce giderilmesi gerekmektedir.

Önümüzde ülkemizin kaderinin belirleneceği hayati bir erken seçim vardır. CHP bu seçime mutlaka yeni bir ruh, yeni bir heyecan, yeni bir rüzgâr ve yeni bir yapıyla girmelidir. Partiyi seçime götürecek Parti Meclisi ve MYK gibi partinin en üst organları partinin geleceğini her şeyin önünde tutacak, CHP’nin ruhunu ve özünü yansıtacak, partinin temel dinamiği olan örgütleri temsil edecek bir yapıya kavuşturulmalıdır.

Bu nedenle, Cumhuriyet Halk Partisi’ni tüm ülkede ve halkımızda umut, heyecan ve güven yaratabilecek, örgütlerimizi motive edebilecek, partinin sol, sosyal demokrat, halkçı ve devrimci çizgisini öne çıkaracak, tümüyle yenilenmiş bir yönetim yapısına kavuşturmak için gerekli eylem ve uygulamaların acilen hayata geçirilmesi yaşamsal önem taşımaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin olağan kongrelerle seçilmiş son il başkanları ve aynı zamanda mevcut kurultay delegeleri olan aşağıda isimleri olan bizler partimizi yukarıda tanımlanan yönetim yapısına kavuşturma amacıyla yapılacak çalışmaları yürütmek üzere oy birliği ile bir Yürütme Komitesi’ni görevlendirmiş bulunmaktayız.

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi

 

 

 

 

 

Yükleniyor...
Son Güncelleme: 18.08.2015 15:09
Anahtar Kelimeler:
Chp Samsun Mehmet Atalay
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651

banner682