banner1518

banner1567

banner1575

banner1499

banner1496

banner1324

CHP Samsun Milletvekili Zeybek'ten korkunç iddia 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında dağıtıldıktan sonra veba mikrobu bulunduğu belirlenen hayvanlara ilaç verilmesi sırasında üreticilere de mikrobun bulaştığını ve bu olayın gizlenmeye çalışıldığını iddia etti

SAMSUN HABER 20.08.2019, 12:31 20.08.2019, 12:36
851
CHP Samsun Milletvekili Zeybek'ten korkunç iddia 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında dağıtılan hayvanların veba mikrobu nedeniyle ölmesi üzerine çiftçilerle biraraya geldi. Çiftçilerle bir süre görüşen Milletvekili Zeybek, konuyla ilgili değerlendirmede bulundu.

ÜZÜNTÜ VERİYOR 
Ekonomik kayıpların üreticileri tedirdin ettiğini belirten Milletvekili Zeybek, "Vebalı, hastalıklı, kabahatli hayvan verilmesi devletin şanına yakışmıyor. Üreticilerin büyük umutlarla beslemiş olduğu hayvanlarının telef olması ekonomik kayıpların yanında, başta Havza ve bölgedeki hayvan üreticilerini tedirgin etmektedir" dedi. 

GİZNLENMEYE ÇALIŞILIYOR
Hayvanlara ilaç verilmesi esnasında üreticilere de hastalık bulaştığını iddia eden Milletvekili Zeybek, "Genç çiftçilerin büyük umutlarla almış olduğu hayvanların çoğalması için ellerinden geleni yaparken 
bu canlıların veba hastalığından ölmeleri üreticilerin umut ve emeklerinin yok  etmektedir. Ayrıca veba hastalığını taşıyan hayvanlara ilaç verme esnasında bir üreticimize hastalık bulaşması gizlenmeye çalışılmaktadır. Sağlıklı hayvanlarda risk altındadır. Bu hastalıklı hayvanların hangi ülkelerden getirildiği ve hangi şirketlerden alındığının aydınlanması için mücadele edeceğim.  Bakanlık, ilgililer hakkında yasal işlem başlatarak gereğini yapmalıdır" diye konuştu.

MECLİSE TAŞINACAK 
Konuyu Meclis gündemine taşıyacağını ifade eden Milletvekili Zeybek, "Olayın aydınlanması için Meclis'e araştırma önergesi vereceğiz. Proje kapsamında hayvanları ölen çiftçilerin zararlarının tamamının karşılanması gerekmektedir. Ayrıca üreticiye hayvan dağıtımı yapılırken mutlaka ilgili birimler tarafından sağlık kontrolleri mutlaka yapılmalı, sorumlular hesap vermelidir" dedi.

Yorumlar (0)