CHP Samsun İl Başkanı'ndan MHP'li Erhan Usta'ya: 'FETÖ'nün gücü kaldıysa, AKP-MHP'yi destekler!'

Samsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'den MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın, "CHP ittifakını FETÖ destekliyor" açıklamalarına sert yanıt

CHP Samsun İl Başkanı'ndan MHP'li Erhan Usta'ya:  'FETÖ'nün gücü kaldıysa, AKP-MHP'yi destekler!'

Samsun Haber - Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın,  Cumhurbaşkanlığı seçimi için, "CHP merkezli yapılacak seçim ittifakının FETÖ tarafından desteklendiği" yönündeki açıklamalarına yanıt verdi.

MHP, MİSYONUNU TAMAMLADI
Erhan Usta’nın, kamuoyu üzerinde bir algı yaratmaya çalıştığını ama bunda başarı sağlayamayacaklarını söyleyen Tufan Akcagöz, "MHP, misyonunu tamamlamış bir siyasi harekettir. 15 temmuz darbe teşebbüsü tarihinden itibaren MHP, daha da farklılaşmış, önceki söylemleri ile tamamiyle çelişen, kendi özü ile bağdaşmayan bir siyasi tutum içerisine girmiştir. Bundan en çok MHP tabanının rahatsız olduğu, herkesin malumudur" dedi.

FETÖ'NÜN GÜCÜ OLSA SİZİ DESTEKLER!
Siyasi İttifak Yasası'nın gündemde olduğunu ve önümüzdeki süreçte bunun konuşulmaya başlanacağını dile getiren Tufan Akcagöz, "Ülke, uçurumun eşiğinde. Herkesin, bu tehlikeyi görmesi gerekiyor. Türkiye, tek adam rejimine asla teslim edilmemelidir ve edilmeyecektir. Aynı duygu ve düşünce içinde olan toplumun bütün kesimleriyle bir arada olmak, işin doğası gereğidir. CHP’nin merkezinde olduğu bir ittifakın, FETÖ tarafından destekleneceği iddiası, gerçek dışı olduğu kadar, komiktir de. FETÖ, eğer destek verecek gücü kaldıysa, dün olduğu gibi, AK Parti MHP ittifakını destekler. Çünkü en fazla yine bu yapılar içinde kendisine hareket sahası bulabilir. Bu nedenle, mantık işletildiğinde bu sonucu çıkarmak, pek ala mümkündür. FETÖ en çok, AK Parti-MHP ittifakının içinde kendisine yer bulur. AK Parti’nin içinde henüz ayıklanamayan FETÖ varlığı iddiası nazara alındığında, bu tezin oldukça güçlü bir tez olarak karşımızda durduğu görülecektir" dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tabii canım
Tabii canım - 10 ay Önce

Biz de safız değil mi? 17 aralıktan bu yana fetonun kiminle iş tuttuğunu, Kılıçtaroğlu ile ABD de 17 aralıktan 15 gün önce kahvaltılar yaptığını da bilmiyoruz değil mi? Hadi ordan...

SIRADAKİ HABER

banner650

banner826