banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

CHP Samsun'da iktidara hazır

banner1357

CHP Samsun İl Başkan Adayı Fatih Türkel, 31 Mart seçimlerinde CHP'nin Türkiye'nin umudu olduğunun görüldüğünü belirterek, "Biz de Milli Mücadele'nin ilk adımın atıldığı Samsun'da iktidarı hedefliyoruz. Bütün örgütlerimizle birlikte iktidara hazırız" dedi

SAMSUN HABER 13.02.2020, 17:12 13.02.2020, 17:58
340
banner1353
banner1375

CHP'nin 23 Şubat'ta yapılacak il kongresinde il başkanlığına adaylığını açıklayan Fatih Türkel, Milli Mücadele şehri Samsun'da iktidar hedefiyle yola çıktığını belirterek, "Birlik ve beraberlik içerisinde herkesi kucaklayan, mazlumun, yoksulun, emeklinin ve emekçinin yanında olan CHP uğruna yolara düştüm" dedi.

CHP TÜRKİYE'NİN UMUDU
Fatih Türkel, Samsun Canlı Haber TV'de 'Gün İçinden' programının canlı yayın konuğu oldu. İl Başkanlığına neden aday olduğuna ilişkin Türkel, CHP'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş bir parti olduğunu, bu nedenle CHP'nin her kademesinde görev almanın onurlu ve gurur veren bir olay olduğunu söyledi. Samsun'un alalade bir şehir olmadığını, cumhuriyetinin ilk adımının atıldığı bir şehir olduğunu vurgulayan Türkel, "31 Mart yerel seçimleri gösterdi ki CHP Türkiye'de artık bir umuttur. Şuan itibariyle Türkiye'deki  nüfusun yüzde 51.4'ünü CHP'li belediyeler yönetiyor. İşte tam bu noktada Milli Mücadele'nin ilk adımının atıldığı şehirde de iktidarı hedefliyoruz. Partimizi önce yerelde sonra genelde iktidar yapmak için elimizi değil bedenimizi taşın altına koyuyoruz ve çalışıyoruz" diye konuştu.

DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK
Birlik ve beraberlik içerisinde herkesi kucaklayan, mazlumun, yoksulun, emeklinin ve emekçinin yanında olan CHP uğruna yolara düştüğünü belirten Türkel, "23 Şubat'ta iyi bir seçim olmasını diliyorum. CHP kongrelerinde kazanan ya da kaybeden diye bir taraf olmaz. Çünkü CHP kongrelerinde ülkenin geleceği tartışılır, Samsun'un geleceği tartışılır. CHP'nin yarınlarına dair projeler masaya yatırılır. CHP'nin her kongresinde dostluk ve kardeşlik kazanır. Umarım kongremizi demokrasi şöleni olarak adlandırırız. 23 Şubat'ta gerçekleşecek kongrede, CHP kazanacak. Çok tatlı bir kucaklaşma, çok tatlı bir yarışma olacak" dedi. 

ÖRGÜTLERİMİZ İKTİDARA HAZIR
Kongreye yönelik ilçe turlarını  dün itibariyle tamamladığını ifade eden Türkel, "İlçe başkanlarımızla özellikle CHP'nin şuan ki ivmesini ve bundan sonra CHP'nin neler yapması gerektiğini, ne tür projeler ortaya koymamız gerektiğini ve bu birlik beraberlik hukukunun nasıl iktidara taşımamız gerektiğinin plan ve projelerini ortaya koyuyoruz. Biz  aynı evin içerisinde dostlarımızla beraber olduğumuz için birbirimizi anlamak ya da anlatmak gibi bir sorunumuz yok. Onlar bizi, biz onları tanıyoruz. Örgütlerimizi çok motive olmuş gördük, Kavak'dan Asarcık'a, İlkadım'dan Canik'e kadar tüm örgütlerimiz iktidara hazır" diye konuştu.

HERKESİN SESİ OLACAĞIZ
CHP'nin  iktidar namzeti, iktidara yürüyen bir parti olduğunu da vurgulayan Fatih Türkel, "CHP son dönemlerde köklerinden kopmadan hedeflerinden çıkmadan yeni nesil siyasi bir anlayış içerisindedir. CHP sadece eleştirmiyor. CHP, Samsun'da pozitif siyaset yapacak. Oy versin veya vermesin her vatandaşın yanında olacak. Biz herkesin sesi olmalıyız. Seçimlere üç ay kala dört ay kala değil tüm Samsunlunun 12 ayında da yanında olacağız. Örgüt ile birlik beraberlik içinde, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayarak, iktidar yolunda 23 Şubat  sabahı itibari ile çalışmaları başlatacağız" dedi.

SONUNA KADAR GÖREVDEYİM
CHP il başkanı seçilmesi halinde sonuna kadar örgütün başında olacağını vurgulayan Fatih Türkel, "CHP İl başkanlığı bizim için çok onurlu ve çok kutsal bir görev. Bana göre CHP'de gelinebilecek makamların  en üstü ve en onurlusu.Eğer il başkanı seçilirsem iki yıl süresi içerisinde bir erken seçim olma ihtimali dahi olsa  örgütümüzü yalnız bırakmayacağız. Seçildiğimiz taktirde partimizi başsız bırakmayacağız. Görevimizin sonuna kadar başında durup, bir yere aday olmak için ya da bir yere basamak olmak için kullanmayacağız" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

NECDET UZUN'A ZİYARET:

CHP Samsun İl Başkanı Adayı Fatih Trükel, 23 Şubat'ta yapılacak il kongresi öncesinde Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'u da ziyaret etti. CHP'nin iktidar yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Türkel, 23 Şubat'ta yapılacak il kongresine Necdet Uzun'u davet etti. 


 

Yorumlar (0)
18°
açık
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:34
Öğle 12:45
İkindi 16:35
Akşam 19:46
Yatsı 21:18