banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

CHP'li Türkel'den kredi tepkisi: "Pansuman değil, reklam'' - Samsun Haber

banner1357

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Halkbank'ın 25 bin TL nakit kredi imkanın, esnaf ve sanatkarın aklıyla dalga geçmek olduğunu belirterek, "Bu pansuman değil, reklamdır" dedi

SAMSUN HABER 25.03.2020, 17:24 Anıl Kuranel
CHP'li Türkel'den kredi tepkisi: "Pansuman değil, reklam'' - Samsun Haber
banner1353
banner1375

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, yeni tip koronavirüs (Tovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara 25 bin TL nakit kredi imkanı verilmesi ile ilgili Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Başkan Türkel, bu imkanı esnaf ve sanatkarın aklıyla dalga geçmek olarak nitelendirdi.

DALGA GEÇİYORLAR

Başkan Türkel, koronavirüs ile mücadele kapsamında sunulan bu imkanın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, "Koronavirüs ile mücadele kapsamında bu açıklanan krediyi esnafımızın aklıyla dalga geçmek olarak görüyorum. Geçtiğimiz döneme dair 5 yıl kredi kullanmamış, dara düşmemiş bir esnafımız varsa, getirsinler karşımıza biz de görelim. Dolayısıyla esnafımız darda, hatta zordaydı. Son 5 yıl içerisinde kredi kullanmamış esnaf olduğunu düşünmüyorum. Bu bir tedbirden ziyade halkın aklıyla dalga geçmektir. Tedbirler ayağı yere basan gerçek tedbirler olmalıdır. Devletimiz ve hükümetimizden yaralara merhem olacak öneriler ile ciddiyet bekliyoruz. Bu ciddi bir öneri değildir. Bir an önce hükümetin bu  düzenlemeyi gözden geçirmesini talep ediyoruz" dedi.

Dilber BAHADIR, Yasin YILDIZ

Yorumlar (0)