banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

CHP'den mitinge tam destek - Samsun Haber

banner1357

CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, Çarşamba'da inşaatı başlayan biyokütle enerji santrali ile tarım alanlarının peşkeş çekildiğini ifade ederek, "Bugün düzenlenecek mitinge Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde vereceğimiz destek, hiçbir şekilde parti kimliğimizle olmayacak" dedi.

SAMSUN HABER 23.10.2019, 10:00
145
CHP'den mitinge tam destek - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, Çarşamba'da inşaatı başlayan biyokütle enerji santrali ile tarım alanlarının peşkeş çekildiğini ifade etti. Kundak, bugün düzenlenecek mitinge, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'nın da katılacağını ancak verilecek desteğin parti kimliği ile yansıtılmayacağını dile getirdi.

BU İNAT NİYE?
Santralin, Çarşamba Ovası'nda kurulması başından beri karşı olduklarını hatırlatan Kundak, "Santralin kurulmasıyla ilgili altyapı çalışmaları bir yıldır sessiz sedasız sürdürülmüş. Söz konusu santralin, doğaya ve insan sağlığa yüzde 100 zarar vereceğini uzmanlar defalarca dile getirdi. Uzmanlar, yayımladığı her raporda santral için seçilen yerin yanlış olduğunu belirtti. Ev ev, mahalle mahalle düzenlenen toplantılarda özellikle yöre halkının santrale itirazlarını defalarca gördük. Bunca insan bu santrale karşıyken, Çarşamba Ovası'nın kalbine bu santralin kurulma inadını anlamak mümkün değil" dedi.

ORADA OLACAĞIZ
Bugün düzenlenecek mitinge destek vereceklerini belirten Başkan Kundak, "Tıpkı Şahin Dağları'nda altın arama çalışmalarına yaptığımız itirazda olduğu gibi, burada da partili kimliğimizi bir kenara bırakıp, halkımızın yanında olacağız. Santrale karşı verilen mücadele, bu halkın mücadelesidir. İlçe örgütlerimize yaptığımız çağrı ile bugünkü mitinge davet ettik. Ayrıca, Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer Karaca da milletvekillerimizle birlikte halkımızın haklı isyanının yanında olacak" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Temmuz 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:05
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:15
Yatsı 22:03