banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Çevreci öğrencilerden Başkan Deveci'ye mektup - Samsun Haberleri

banner1357

Atakum Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Eko Okul projesi kapsamında "Ben Atakum Belediye Başkanı Olsaydım" başlığıyla yazdıkları mektupları Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye verdi. Öğrencilerin birbirinden değerli fikirlerinin olduğu mektupları tek tek okuyan Başkan Deveci, öğrencilere daha yeşil ve temiz bir Atakum için söz verdi.

SAMSUN HABER 26.09.2019, 12:48 Ahmet Dirim
Çevreci öğrencilerden Başkan Deveci'ye mektup - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Atakum Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu'nda uygulanan Uluslararası Eko Okul projesi kapsamında yapılan "Ben Atakum Belediye Başkanı Olsaydım" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren 5 öğrenci Elif Biton, Ecrin Yıldız, Azra Sağlam, Zeynep Cemre Karabek ve Emircan Taşkın ile proje koordinatörleri, Fen Bilimleri öğretmenleri Evşen Eymen Peker ve Özlem Sezek, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'yi ziyaret etti. 

MÜTHİŞ FİKİRLER
Öğrencilerin yazdığı mektuplarda çevre temizliği, geri dönüşüm, mimari yapı, doğal afetler, organik tarım, israfı önleme, altyapı çalışmaları, yenilenebilir enerji kaynakları, atık yönetimi, kültür ve sanat konularına ilişkin öneriler yer aldı. Kendisine yazılmış mektupları öğrencilerle birlikte tek tek okuyan ve değerlendiren Başkan Deveci, Atakum Belediyesi'nin çalışmaları ve projeleri hakkında da bilgi verdi. Öğrencilerin yazdığı mektuplardan ve fikirlerinden çok etkilenen Başkan Deveci, "Biz her zaman sizlerin daha mutlu yaşayacağı bir Atakum için var gücümüzle çalışıyoruz. Her birinizin mektuplarında çok önemli ayrıntılar var. İhtiyaçlarımıza sizin gözlerinizden bakabilmek çok önemli. Mektuplarınız artık benim yol haritam. Sizlere ve öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum" dedi. 

BELEDİYEDE SERGİLENECEK
Başkan Deveci, büyük beğeni ile okuduğu mektupları belediyeyi ziyaret eden herkesin ve belediye personelinin görmesi için Atakum Belediyesi içerisinde sergilenmesi sözü vererek öğrencilere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk eserini hediye etti. 

banner1374
Yorumlar (0)
banner1381
11°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 22 Kasım 2019
İmsak 05:55
Güneş 07:24
Öğle 12:26
İkindi 14:55
Akşam 17:17
Yatsı 18:42