banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Çerkeslerden Hayati Tekin'e tepki!

banner1357

Millet İttifakı’nın İYİ Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Hayati Tekin’in katıldığı bir televizyon programında Çerkes dünyasıyla ilgili açıklamalarına tepki gösteren Samsun Çerkes Derneği Başkanı Rahşan Erdoğan Yılmaz, “Çerkes toplumunun hassasiyetine dokunan bu söylemin Hayati Tekin tarafından acilen tamir edilmesi toplumsal beklentimizdir” dedi.

SAMSUN HABER 21.02.2019, 22:04 21.02.2019, 22:11
Çerkeslerden Hayati Tekin'e tepki!
banner1353
banner1375

İYİ Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Hayati Tekin’in geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında katıldığı programında söylediği ‘Burada bir Çerkes Ethem’i istemem ama bir Topal Osman’ı isterim örneğin’ açıklamalarına Çerkes dünyasından tepki geldi.

HAİN ÇERKES ETHEM İMGESİ GERÇEKLERİ YANSITMIYOR

Samsun Çerkes Derneği Başkanı Rahşan Erdoğan Yılmaz ve yönetimi Atakum İlçesindeki dernek binalarında yaptığı açıklamada Hayati Tekin’in açıklamalarına tepki göstererek basın açıklaması yaptı. Yönetim adına açıklama yapan Başkan Rahşan Erdoğan Yılmaz, “Artık günümüzde tarihçilerin ‘hain’ Çerkes Ethem imgesinin gerçekleri yansıtmadığı, Ethem Bey’in Milli Mücadeledeki değerli hizmetlerinin ‘hainlik’ olarak değerlendirilmeyeceğini vurguladığı apaçık bir gerçektir. Bu konuda Adalet ve İçişleri Bakanlığı’nın ‘Çerkes Ethem beyle ilgili itibarını kaldıran veya zedeleyen resmi bir karar bulunmadığı anlaşılmıştır’ ifadesi vardır. Hayati Tekin’in bu açıklamaları Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) tarafından da özenle takip edilmektedir. Çerkes toplumunun hassasiyetine dokunan bu söylemin Hayati Tekin tarafından acilen tamir edilmesi toplumsal beklentimizdir” dedi.

Hakan AKGÜN – Ekrem ASLAN

Yorumlar (4)
eyüp baloğlu 1 yıl önce
Koskoca bir kenti yönetmeye talip bir siyasinin seçilmemek için çaba göstermesi ilginç bir durumdur...
Mahmut simsek 1 yıl önce
Bizi yonetmeye talip olan kisilerin bu kadar bilgisiz olmalari ve boyle talihsiz aciklamalar yapmasi gercekten cok uzucu memleketimizde hicmi bilgili insan yokta boyleleri one cikiyor cok uzgunum
vatan 1 yıl önce
sen acaba muhacırları koruduğunu okudunmu tekin
SALİH ZERK 1 yıl önce
Yapacak bır şeybulalamadı,da cerkezlernenmi uğraşıyor işine bakksın.ve tum ÇERKEZ leden acılen ozurdilesın