banner1219

'Cennet'teki katliama soruşturma

Samsun Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü Başkanı Nihat Batur, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde kaçak avlanan kişilerce yaklaşık 52 yaban ördeğinin telef edilmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

'Cennet'teki katliama soruşturma
banner1250

Samsun'un Bafra İlçesi Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde yaşanan yaban ördeği katliamıyla ilgili olarak Nihat Batur yaşanan olayın kabul edilemez olduğunu, kaçak avcıların yakalanıp gereken cezayı alaması gerektiğini belirtti.

Samsun'un Bafra İlçesi Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde yaşanan yaban ördeği katliamıyla ilgili olarak Samsun Valiliği tarafından soruşturma başlatıldı. Birçok kesimden büyük tepkiler alan katliama bir açıklamada Samsun Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü Başkanı Nihat Batur'dan geldi.


BUNLAR GERÇEK AVCI DEĞİL

Batur'un konuyla ilgili yaptığı açıklamda şu şekilde;

"Bunlar gerçek avcı değil. Gerçek avcı böyle birşey yapmaz. Bu yapılan yanlıştır. Bu kişilerin kesinlikle avcılık kulüpleriyle bir bağlantısı yoktur. Devletimiz bu gibi sulak alanlarda polisiye önlemler almalıdır. Yoksa bu işin önüne geçilemez. Bu avlanma izinsiz bir avlanmadır. Ayrıca bunlar nesli tükenen hayvan değil, göç eden hayvanlardır. Devletimiz bu konuyla ilgili şüphelileri yakalayıp gereken cezayı vermelidir" 


Haber: Hakan AKGÜN

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148