banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Çarşambalı parti başkanlarından 'Seçim' yorumu: Başarılı bir seçim oldu

banner1357

24 Haziran sonrası seçimin nabzını tutan Samsun Canlı Haber TV ve Samsun Gazetesi ekibi, Çarşamba İlçesi'nde siyasi partilerin temsilcilerine mikrofonlarını uzattı

SAMSUN HABER 08.07.2018, 15:59 Merve İlhan
92
Çarşambalı parti başkanlarından 'Seçim' yorumu: Başarılı bir seçim oldu
banner1353
banner1375

24 Haziran seçimlerinin ardından Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde siyasi parti ilçe başkanları seçim sonuçlarını Samsun Canlı Haber TV'ye değerlendirdi. AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları'nın 24 Haziran seçim sonuçları değerlendirmesi şu şekilde oldu:

DOĞAN: 4 KİŞİDEN 3'Ü ERDOĞAN'A OY VERDİ
AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba olarak 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın desteklemiş olduğu AK Parti Genel Başkanımız, Kurucu Liderimiz, Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 77’lik bir destek verildi. Bu destek Çarşamba ilçemizdeki her 4 kişiden 3 kişiden fazlasının Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı’nda destek verdiğini göstermektedir. Çarşamba ilçesi nüfusu 100 binin üzerinde 150 bine yaklaşan seçmen sayısı 101 bin olan büyük bir ilçe, dolayısıyla bu veren oy oranı Samsunumuza da büyük bir katkı sağlamıştır. Samsun’un 5 büyük ilçesi arasında Çarşamba ilçesi bu neticesi ile birinci gelmiştir. Ben bu nedenle Çarşambalı hemşerilerime de teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.


DÜZGÜN: MHP'DE ÇARŞAMBA'DA BAŞARILI OLDUK
MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün, “Öncelikle 24 Haziran seçimlerinin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi açısından baktığımızda ülke açısından iyi bir sonuç, Çarşamba açısından baktığımızda sonuçlardan memnunuz. Lakin hasadı biraz daha fazla bekliyorduk. Tek vekil çıkarmamızın burukluğu da var. İstediğimiz sonucu aldık, beklediğimiz bir sonuçtu. Cumhur İttifakı’nın hayat bulmasıydı bu seçim ve bunu gerçekleştirdik. Çarşamba’da Milliyetçi Hareket Partisi hep üçüncü parti olarak telaffuz ediliyordu. 24 Haziran seçimlerinde artık ikinci parti konumuna geldi” diye konuştu.


YÜRÜKÇÜ: MUHARREM İNCE GÜZEL HAVA YAKALADI
CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükcü, “24 Haziran seçimlerinde baskın bir seçim gerçekleşti. Ama biz hazırlandık ve seçimlere girdik. Bizim 2 milletvekilimiz vardı ve 2 milletvekilimizi muhafaza ettik. İlerleyen süreçte daha iyi olacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce 1977’den beri alınamayan bir oy aldı. Çok güzel bir rüzgar yakaladı. Eğer süreç daha uzun olsaydı, eskiden erken seçim kararı alındığında 5-6 ay süre olurdu, o süre şimdi olsaydı Muharrem İnce’nin bu işi başaracak olduğuna inanıyorum” dedi.

KILIÇ: MİLLETİN SİGORTASI OLACAĞIZ
İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanı Rahman Çağrı Kılıç, “Öncelikle seçimlerin milletimize hayırlara vesile getirmesini temenni ediyorum. Partimiz kuruluşuyla beraber çok yoğun bir 7 aylık süreç içinde tek başına çıktığımız yolda 5 milyon kişilik bir aile olduk. Milletimiz bize bugün için muhalefet yapma görevi vermiştir. Biz memleketimizin, milletimizin faydasına eleştirilmesi gereken noktalarda da sonuna kadar eleştiren bir muhalefet anlayışı güdeceğiz. Muhalefet milletin sigortasıdır, bizde bu sigorta olma görevimizi ifa edeceğiz. Bundan sonraki konjektür hem iktidar açısından hem de muhalefet açısından inşallah hayırlar getirir” diye konuştu.

Yaşar KARAMAN - Mehmet Emin COŞKUNDERE

Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:12
Güneş 05:07
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:01