Hilas Otel

Çelik İnşaat

Çarşamba yerel seçim anketi sonuçları

Yerel seçimlere 145 gün kala Samsun Canlı Haber TV’de seri halinde yayınlanan Seçime Doğru Programı’nın dünkü bölümünde Terme, Salıpazarı, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerinde başkanların performansları ve seçmenlerin beklentileri masaya yatırıldı.

Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt  "2014 yılı yerel seçimlerinde Çarşamba İlçesi'nin oy dağılımına bakıldığında ise AK Parti yüzde 60,85 ile Hüseyin Dündar, MHP'de yüzde 26,85 ile İlyas Aydın, CHP'de 7,77 ile Sinan Yaşar'ın oy aldığı görülüyor" ifadelerini kullandı. 

ADAPARK VE KÖPRÜ ÇALIŞMALARI BEĞENİLDİ
Çarşamba İlçesi'nde yapılan çalışmaları vatandaşlar yerinde bulurken,  genel görüntüsünün daha iyi olduğunu ifade eden vatandaşlar ise özellikle Adapark Projesi'ni ve köprüler yapılmasının ilçeye daha farklı bir hava kattığını söyledi. Vatandaşlar başkandan şikayetçi olmazken Çarşamba İlçesi'nin dünyaya tanıtılması için daha fazla yatırım ve çalışmaların yapılmasını istedi.

VATANDAŞ TARIM İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR İSTİYOR
ORA Genel Koordinatörü Barış İpek, Çarşamba İlçesi'nde en büyük problemin yüzde 51 oranında işsizlik olduğunu ifade ederek," İlçeye yüzde 42 oranında vatandaşlar tarım konusunda çalışmalar yapılmasını istiyor. Özellikle yüzde 54'lük kısımda belediyenin yaptığı çalışmalardan memnun değilken  bir önceki seçimlerde yüzde 86'lık oranda AK Parti 'ye oy veren vatandaşlar yeniden bir seçim olduğunda ise bu kez yüzde 47'lik kesimin  yine AK Parti'ye oy vereceklerini ifade etmektedirler" dedi.

KAVGALAR YATIRIMLARIN ÖNÜNE GEÇTİ
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, “Çarşamba’da asıl sorun Dündar göreve başladığında işçilerle yaşadığı ve hepimizi üzen yüzlerce işçi doğru ya da yanlış nedenlerde işlerinden olmasıydı. Bu problem uzun süre devam etti. Başkan ayrıca ilçenin dinamikleriyle uğraştı. Hatta bir ara Büyükşehir Belediyesi'ne aday olacağı bilgisi  de var. Son zamanlara da baktığımızda başkan birçok şey yaptı. Yiğidi öldürüp hakkını da yememek lazım. Hüseyin Dündar'ın insani yapısıyla ilgili durumları çözmek zor. Baktığınızda mülayim bir yapısı var ama iç dünyasında kavgalarıyla biliniyor.  Eğer Yusuf Ziya Yılmaz ile kavgası olmasaydı, Dündar daha fazla hizmet alırdı diye düşünüyorum. Burada vatandaşların suçu ne diye sormak lazım. Çalışmalar yaptı yapmasına ama daha fazla yatırım yapılabilirdi kavgalar etmeseydi eğer" diye konuştu.

BOZKURT'TAN ÇARPICI TESPİTLER
Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt, bölgeyle ilgili edindiği bilgilere göre çarpıcı tespitlerde bulundu. Bozkurt, AK Parti'nin üç dönem şartıyla ilgili Samsun'da bir esneme yapılmayacağını ifade ederek, "Çarşamba'da teşkilat net bir şekilde tavır koymuş durumda. Halit Doğan'ı net bir şekilde aday olarak istiyorlar. Bakalım teşkilat kendi dediğini genel merkeze kabul ettirebilecek mi. Hüseyin Dündar ve Mustafa Belur bundan sonraki denklemlerde yok gibi duruyor" dedi.

'GÖNÜLLERE GİRİLMEMİŞ'
Net bir şekilde tablonun ortaya çıktığını söyleyen Bozkurt, "Samsun bölgesinde iki programda toplamda 9 ilçeyi konuştuk. Buralardan genel bir tablo ortaya çıkıyor. AK Parti, yüzde 60 ile 70 bandında bir oy oranı var. Milletin problemi AK Parti değil, hükümetin genel politikalarıyla ilgili bir sıkıntı yok. Buradaki sıkıntı başkanların, vatandaşlarla olan diyalogları, samimiyetleri ve gönüllere giremeyişleri olarak dikkat çekiyor. En güzel örneklerden birisi Asarcık İlçesi olduğu göze çarpıyor. Hepsinin imkanları eşit olmasına rağmen az şeyle çok iş başarmış bir ilçe var. Çarşamba ve Terme'de imkanlar bunlardan daha fazla olmasına rağmen gönüllere girilememiş. Bu milletin gönlünde zaten yüzde 60-70 olarak AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var" dedi. 

CHP SAMSUN'DA 3'ÜNCÜ PARTİ
CHP ile ilgili çarpıcı bir tespitte bulunan Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ise, CHP'nin bölgede varlık gösteremediğinden dolayı üçüncü parti konumuna düşeceğini belirterek, "Buralarda CHP gibi bir parti ortaya çıkamadığı için MHP ikinci parti konumunda. CHP gibi bir parti malesef Atakum'un dışına çıkamadılar. Atakum'dan başka aday adayı da yok. Herkes Atakum'a yığılmış" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER