banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Canik'te gelecek vizyonu

banner1357

'Gelecek Vizyonum' projesi kapsamında farklı ilçelerden gelen gençlerle buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türkiye aktör ülke olma konusunda kararını vermiştir. Şehir olarak biz de aktör şehir olmak için bilgi üretmeliyiz" dedi

SAMSUN HABER 06.04.2018, 10:47
Canik'te gelecek vizyonu
banner1353
banner1375

Canik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin ufkunu açmak ve yaşadıkları şehri tanımalarını sağlamak amacıyla düzenlenen "Gelecek Vizyonum" projesi kapsamında Ayvacık, Kavak, Terme ve Çarşamba ilçelerinden Samsun'a gelen 150 öğrenci, önce şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi, ardından Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in misafiri oldu. Vizyon Sohbetleri'nde öğrencilere Gelecek Vizyonu'nu anlatan Başkan Genç, öğrencilere tavsiyelerde bulunurken, gençlere güvendiklerini de söyledi.

VİZYON SOHBETLERİNE KATILDILAR
Canik Kültür Merkezi'nde Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Başkan Yardımcısı Alican Usta, Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün ile misafir okulların idarecilerinin de katıldığı 'Vizyon Sohbetleri'nde öğrencilerle biraraya gelen Başkan Genç, gençlere güvendiklerini belirterek, Canik Belediyesi olarak en büyük yatırımı sağlıklı bir gelecek için eğitime yaptıklarını söyledi. Başkan Genç, milli ve manevi değerleriyle birlikte gelişen bir gençlik hedeflediklerini söyledi.

BAŞSAVCI YAVUZ TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz da, öğrencilerle tecrübelerini paylaşırken, tavsiyelerde de bulundu. Gençlere her zaman güvendiklerini ifade eden Başsavcı Yavuz, öğrencilerden kendileri, aileleri, vatanları için iyi ve faydalı bireyler olmalarını istedi. Bugünün eğitim olanaklarının geçmişe oranla çok daha iyi konumda olduğunu belirten Yavuz, “Bu imkanların kıymetini iyi bilin ve iyi değerlendirin. Gençlerimiz mutlaka tarih bilinci içinde olmalı. Gençlerimiz tarihi filmlerimizi izlemeli ve tarih kitaplarını okumalıdır. Milli duygulara sahip gençlik bu ülkenin gücüdür” diye konuştu.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:38