banner1320

Büyük mağduriyet yaratacak

Özel eğitim kurslarının kapatılmasının büyük sorunlar doğuracağını ifade eden Türkiye Özel Eğitim Kursları Platformu İl Temsilcisi Mehmet Ali Kavaklı, "Samsun'da 62 özel eğitim kursunda binin üzerinde öğretmen görev yapıyor. Bu karar, büyük mağduriyetler yaratacak" dedi.

banner1314

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) özel öğretim kurslarının 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren kapatılacağı açıklanmıştı. Türkiye Özel Eğitim Kursları Platformu Samsun İl Temsilcisi Mehmet Ali Kavaklı, bu kararın eğitim camiasında büyük mağduriyetler yaratacağını ifade etti.

GÖZDEN GEÇİRİLMELİ


Kavaklı, Türkiye Özel Eğitim Kursları Platformu kurucuları Haydar Koç ve Tuncay Avanosoğlu ile birlikte Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'u ziyaret etti. MEB tarafından alınan kararın Samsun'daki 62 özel eğitim kursunda görev yapan binin üzerinde öğretmeni etkileyeceğini ifade eden Kavaklı, kararın gözden geçirilmesi tavsiyesinde bulundu.

SORUNLAR DAHA DA ARTAR


Türkiye'deki özel eğitim kurslarının fırsat eşitsizliğini bir nebze azalttığını dile getiren Kavaklı, "Biz olmasak, özellikle Doğuda ve Güneydoğu'da çocuklarımız PKK/PYD terör örgütünün, yurdumuzun her köşesinde ise FETÖ/PDY'nin 'merdiven altı' olarak tabir edilen ağlarına yeniden düşecektir. Hafta sonu açılması planlanan kurslar da devletimize milyonlarca liralık yük getirecektir. Temmuz ayında kapanacak kurslarımızda tercih hizmeti veremeyeceğimizi düşündüğümüzde, sadece halk eğitim merkezlerinde bu kadar öğrencinin tercihi sağlıklı biçimde nasıl yapılacak?" dedi.

ÇÖZÜM OLMAK İSTİYORUZ


2023 eğitim vizyonu içinde yer almak istediklerini dile getiren Kavaklı, "Tüm dersleri aktif biçimde anlatmak, çocuklarımıza geleceği sunmak ve şeffaf biçimde denetlenmek istiyoruz. Bu hayalimizi de Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Özel teşebbüsü destekleyeceğiz' sözünden esinlenerek kuruyoruz. Özel eğitim sorun değil, çözüm olmak istiyor" diye konuştu.


Haber: Mustafa TOGUR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300