banner689
banner595

Büyük Anadolu’da Hedef Tüm Türkiye’de Yaygınlaşmak!

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu, “Her şeyin Başı Sağlık”, “Sağlıklı bir yaşam için yanınızdayız” ve "İnsan Odaklı sağlık" anlayışı ile insan sağlığına verilen değeri ön plana çıkaran bir felsefe ile 1997 yılında hizmet vermeye başlayan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Karadeniz Bölgesi'nde kurulan ilk özel hastane ve Türkiye'de ise ilkler arasında yerini almaktadır.” dedi.

Büyük Anadolu’da Hedef Tüm Türkiye’de Yaygınlaşmak!

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu, “Her şeyin Başı Sağlık”, “Sağlıklı bir yaşam için yanınızdayız” ve "İnsan Odaklı sağlık" anlayışı ile insan sağlığına verilen değeri ön plana çıkaran bir felsefe ile 1997 yılında hizmet vermeye başlayan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Karadeniz Bölgesi'nde kurulan ilk özel hastane ve Türkiye'de ise ilkler arasında yerini almaktadır.” dedi.

Mine Şen
Mine Şen
12 Mart 2016 Cumartesi 10:52
Büyük Anadolu’da Hedef Tüm Türkiye’de Yaygınlaşmak!
banner556

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nin de çatısı altında bulunduğu Hospital park Grup’un İstanbul ve Kocaeli’de bulunan sağlık kuruluşları ile birlikte hizmet verdiğini ifade eden Genel Müdür Armutlu, Fiziki ve teknik alt yapısıyla, bilimsel çalışmalarla kendini sürekli yenileyen, nitelikli ve tecrübeli kadrosuyla, hasta ve hasta yakını memnuniyet odaklı hizmet anlayışı ile sektörde öncü uygulamalarıyla fark yaratan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, kuruluşundan bugüne, sağlık sektöründe ilklere imza atmanın ve insanlara kaliteli sağlık hizmeti sunmanın gurunu yaşıyor. Dünya ve Türkiye'deki sağlıkla ilgili bütün gelişmeleri çok yakından takip ederek, hemen bünyesine entegre eden bir kuruluş olarak da ilkleri gerçekleştiren bir hastane olma özelliğiyle ön plana çıkmaktayız.” diyor.

BÜYÜK ANADOLU’NUN VİZYONU DA BÜYÜK

Bilimsel araştırmalara Büyük Anadolu Hastaneleri olarak çok önem verdiklerine dikkat çeken Güner Armutlu, “ Hasta odaklı hizmet politikamız ve her zaman en iyi tıbbi olanaklara sahip olma vizyonumuz bizim vazgeçilmez unsurlarımızdır. Grubumuz insan sağlığı için sürekli kendini yenileniyor, yeniledikçe büyüyor ve yeni alanlarda hizmet vermeye devam ediyor. Bilimsel araştırmalara verdiğimiz önem kapsamında ilimizde yapmış olduğumuz çalışmaların en önemli göstergelerden birisi, alanında uzman doktorlarımızın yaptığı araştırmalar neticesinde dünyada ve Türkiye de çok yaygın bir şekilde hızla artmakta olan TİP 2 diyabet yani şeker hastalığının tedavisinde metabolik cerrahi ameliyatları ve cerrahi yöntemlerle bu hastalığın tedavisi yapılabilirliğini takip eden kuruluşumuz, bu işlemi Türkiye de ve dünya da en iyi yapan gruplarla entegre olarak hastanemizde bu tedavilerin gerçekleştirmeleri için yoğun çaba göstermektedir. Bunu 26 Aralık 2015 tarihinde Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı ile birlikte Sheraton otel de yoğun bir katılım ile düzenlemiş olduğumuz sempozyum ile taçlandırılmıştır. Bu sempozyum da diyabet hastalarının tedavisinde gerek dahili, gerekse cerrahi açıdan yapılabilen bütün tedaviler masaya yatırılmış olup geniş kapsamda değerlendirme şansı ortaya çıkmıştır. Yapılan bu bilimsel çalışmada Tip 2 diyabet hastalıklarının metabolik cerrahi yöntemi ile çok güzel sonuçların alındığı ve hastaların bu hastalıktan kurtularak rahat ve sağlıklı bir yaşama kavuşmaları sağlandığı tartışarak karara, fikir birliğine bağlanmıştır.” diye konuştu.HEDEF TÜRKİYE’DE YAYGINLAŞMAK

Tüm Türkiye’de yaygınlaşmayı hedeflediklerini dile getiren Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu, “Hastanelerimiz şu anda yatırımlarını, bilim, bilgi, cihaz ve personel alanın da tamamlamış olarak tüm Türkiye’ye hizmet verme yolunda önemli mesafe kat etmiştir. Bunu tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Hedefimiz Hospital Park Grup olarak yine Sağlıkta inovasyon hedefi ile hareket ederek grubumuzun tüm Türkiye de yaygınlaşarak zincir hastaneler olma yolunda yoğun çalışmaları vardır. Bu anlamda yapmış olduğumuz çalışmalar sağlık turizminin de gelişmesine ve yapılan çalışmaların hem ulusal hem de uluslararası çalışmalar olduğundan dolayı sağlık turizme ciddi katkı sağlayacağı inancı ile hareket etmekte ve bütün açılımımızı ilerideki hedeflerimize sağlık turizmini geliştirmek noktasında yoğun çaba sarf etmekteyiz. Bunun da hem ülkemize hem de hastanemize ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.NİTELİKLİ PERSONEL ÇOK ÖNEMLİ

“Sağlıkta en önemli konulardan bir tanesi de nitelikli personel çalıştırmaktır. Alanın da tecrübeli personel ile sağlık hizmeti vermek çok önemli bir konudur.” diyen Genel Müdür Güner Armutlu, “Bu anlamda hastanelerimizin çok uzun yıllardır sağlık hizmeti vermesi, konuşmamım başında belirttiğim gibi bölgemizin ilk, Türkiye'de ise ilkler arasında olan ilk özel hastane unvanını taşıması sebebiyle hastanelerimizde çalıştırdığımız personeller de gerek iletişim, gerekse tecrübe anlamında yaptıkları işleri en iyi nasıl yapabiliriz noktasında sürekli eğitime tabi tutularak, gelişmesini bilgi ve donanımını en üst seviyeye çıkartmak için çalışmalarını yürütmektedir. HospitalPark Grubu’na bağlı İstanbul, Kocaeli ve Samsun’daki hastanelerimiz de günün şartlarına uygun yatırımlarımızla ile birlikte fiziki ve teknik alt yapısında önemli değişiklikler yapılmaktadır. Bu yatırımlar belirlenen takvim çerçevesinde takibi yapılmakta ve uygulanmaktadır. Türk hekimlerinin son yıllarda sağlık alanında yapmış olduğu başarılı çalışmalar neticesinde Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kazandığı nobel ödülü aslında hedeflerimize ne kadar hızlı ilerlediğimizin bir göstergesi olarak yorumluyoruz.” ifadelerini kullandı.


SAMSUNHABER.TC DERGİSİ / ŞUBAT SAYISI 

Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner653