banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Bu proje Bafra'ya nefes aldıracak

banner1357

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç açıklamalarda bulundu.

SAMSUN HABER 14.02.2019, 18:14
Bu proje Bafra'ya nefes aldıracak
banner1353
banner1375

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi’nin ilçeye nefes aldıracağını söyledi. 

NEFES ALDIRACAK

Başkan Kılıç, söz konusu proje üzerinde Haziran 2018 tarihinden itibaren hassasiyetle çalıştıklarını belirterek, “Bu alanda uzmanlığı olan pek çok kişiden görüş aldık. Amacımız, işletmelerimizin, mahalle aralarında ya da merdiven altlarında değil de çalışmalarını daha sağlıklı ortamlarda yapabileceği, istihdam sayılarını artırabileceği yerler oluşturmak adına başlattığımız çalışmalar kısa sürede meyvesini verdi. Bu proje Bafra’mızın yüz akı olacak, ilçeye nefes aldıracak” dedi. 

BİRÇOK ALAN RAHATLAYACAK

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç şöyle devam etti: 

“Günümüz şartlarından yola çıkarak, şehir merkezinde imalat yaparken zorlanan fakat organize sanayiye kadar da gidemeyecek kadar da büyüyemeyen esnaflarımızın orta ölçekli bir imalat bölgesinde olması için bu projeyi oluşturduk. İçeriğinde sosyal alanlar, endüstri okul alanı, belediye hizmet alanı, otoparkı ve benzin istasyonu yer alan geniş kapsamlı proje olacak şehir planlamacı ve haritacı arkadaşlarımız uzun süredir bu proje üzerinde çalışıyor. Elbette ki orası hazırlandığında mevcut alanın kapanacağı yönünde ortaya çıkacak doğru değil. Hiçbir esnafımızı mağdur etmeden şehir merkezini birçok alanda rahatlatmak istiyoruz.” 

ÖNEMLİ FIRSATLAR

Şehirlerde ekonomik etkinliği sağlamak, alt yapı ve hizmet kalitesini artırmak düşüncesinde olduklarını ifade eden Hamit Kılıç, “Çevresel maliyetleri azaltmak amacıyla yapılan yatırım ve düzenlemeler, katma değeri yüksek yeni sektörlerin gelişmesine imkân vermekte, bu gelişme, şehirleşme sürecini büyüme ve kalkınma politikalarıyla bütünleştirebilen ülkeler için önemli fırsatlar sunmaktadır” dedi.

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Şubat 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:20
Öğle 12:54
İkindi 15:48
Akşam 18:18
Yatsı 19:38