banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Bilgili çocuklar 23 Nisan'ı kutladı

banner1357

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bilgi Okulları'nda kutlandı. Oyunları ve dansları büyük bir coşku içerisinde izleyen katılımcılar, bu anları cep telefonlarıyla kayda alırken büyük beğeni topladı

SAMSUN HABER 22.04.2019, 09:36
Bilgili çocuklar 23 Nisan'ı kutladı
banner1353
banner1375

Samsun'da, ilkelerine daima bağlı kalarak eğitim ve öğretim alanında yeni bir soluk olmayı hedefleyen ve geleceğin liderlerini yetiştirmek için durmadan ilerleyen Bilgi Okulları tarafından  Bilgili Çocuk Anaokulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Etkinliği düzenlendi. 
Bilgi Okulları Kurucusu İsmail Kılıçarslan, Okul Müdürü Özlem Yıldız Kılıçarslan, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Kemal Ertoren, öğrenciler ve veliler katıldı. Okulun konferans Salonu'nda yapılan etkinlikte oyunları ve dansları büyük bir coşku içerisinde takip eden öğretmen ve öğrenciler bu anları cep telefonlarıyla kayda alırken büyük beğeni topladı. 

AMACIMIZ; ÇAĞDAŞ ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK
Okul Müdürü Özlem Yıldız Kılıçarslan okul okularak çocukların heyecanını ve mutluluğunu paylaşmak için bir arada olduklarını söyleyerek, "23 Nisan 1920 günü Cumhuriyet yolunda egemenliğin kayıtsız şartsız millete geçtiği gündür. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bugünü çocuklara armağan etmekle dünya ölçeğinde eşssiz bir lider olduğunu göstermiştir. Biz Samsun halkı olarak, Kurutuluş Mücadelesi başlangıcının 100'üncü yılını kutluyoruz. 40 ülke misafir ediyoruz ve Bilgi Okulları ailesi olarak Kenyalı misafirlerimizi ağırlamanın onurunu yaşıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Cumhuriyetin temel değerlerini en iyi şekilde koruyup muhafaza etmektedir. Bilgi Okulları olarak, Atatürk'ün açtığı yolda çağdaş ve uygar ülkemizi sonsuza kadar var edecek çocuklar yetiştirmektir. Tüm ulusumuzun, dünya çocuklarının ve çocuklarımızın bayramı kutlu olsun" dedi.

ÇOCUKLARDAN DÜNYAYA BAYRAM MESAJI
Daha sonra öğrenciler tarafından çeşitli dans gösterileri sergilerken, İngilizce ve Türkçe şarkılar söyledi. Ayrıca öğrencilerle birlikte veliler de kendileri için hazırlanmış oyun ve gösterilere dahil olurken çocuklarıyla unutulmaz anlar yaşadı. Programın en dikkat çekici gösterisi ise çocukların kendileri hazırladığı dünya maketinin etrafında şarkı söylerek tüm dünyadaki arkadaşlarına birlik ve beraberlik mesajı vermesi oldu. Öte yandan program öğretmen, öğrenci ve velilerin 100'üncü Yıl Marşı'nın söylenmesi ile son buldu.

Haber: Dilber BAHADIR, Ekrem ASLAN 


 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:13
Güneş 07:45
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40