Belediye Başkanı Zihni Şahin: 'Bafra benim sevdam'

Samsun Haber: Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 9 yıldır çizgisini hiç bozmadan halkın içinde ve yanında olmaya devam ettiğini belirterek, "Bafra ve Bafra'ya hizmet etmek benim için bir sevda" diyor

Belediye Başkanı Zihni Şahin: 'Bafra benim sevdam'
banner1139

Samsu Haber - Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, diğer ilçelerde de örnek alınan bir uygulamayla sık sık halkla iç içe olmayı sürdürüyor. Başkan Şahin, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ile sürekli istişare ve toplantılar halinde bulunuyor, hemşerilerinin iyi ve kötü günlerinde birlikte oluyor, önemli gün ve haftalar gibi etkinliklere aralıksız katılıyor.

İSTİŞARELİ VE KOORDİNELİ ÇALIŞMA
Esnaf ve mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla buluşmayı da ihmal etmeyen Zihni Şahin, şunları söyledi:

"Esnafımıza, kurumlarımıza ve mahallelerimize düzenli ziyaretler yapmaktayız. Bu ziyaretlerimizde görüş alış verişinde bulunmakta ve vatandaşlarımızın problemlerini dinlemekteyiz. Hemşerilerimizin düğün, nişan, sünnet töreni, cenaze, mevlit, açılış, hasta ziyareti gibi mutlu ve acılı günlerinde yanlarında olmakta, acılarını ve mutluluklarını paylaşmaktayız. Şehit ve gazi ailelerimizle her zaman bir ve beraber olduk. Anma günleri ve etkinliklerine katıldık ve derneklerinin faaliyetlerine tam destek verdik.  Seçimler ve referandumlar dışında da halkımızla olduk,  muhtarlarımız ile programlı toplantılar yaptık.  İstişareli ve koordineli çalışmaktayız. Belediyemizin yaptığı tüm hizmetleri ve ilçemizde yapılan çalışmaları sürekli yerinde incelemekteyiz. Çalışanlarımızı motive etmekte, emeklerine saygı göstermekteyiz."

"İSTİŞAREYE ÖNEM VERİYORUZ"
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Biz, "Bafra olarak büyük bir aileyiz" anlayışı ile çalıştıklarını ifade ederek açıklamalarını şöyle sürdürdü: 

“Sivil toplum kuruluşlarımızla,  engellilerimizle şehit ve gazi ailelerimize yemekli programlar düzenlemekteyiz. İftarlarda birlikte olmaktayız. Belediye personellerimiz ile çeşitli zamanlarda toplu olarak birlikte olduğumuz toplantı ve programlar tertip etmekteyiz. Okul ziyaretleri yapmakta, eğitimcilerimiz ve öğrencilerimizle bir ve beraber olmaktayız. Sivil toplum kuruluşlarımızın düzenlediği tüm program ve etkinliklere katılmakta ve destek olmaktayız.  İlçemize başka şehirlerimizden ve ülkelerden gelen bilim adamları, sporcular ve misafirlerimizi ağırlamakta Bafra’mızın yöresel yemeklerini ikram etmekteyiz. İlçemizi gezdirmekte ve tanıtım yayınlarımızı vermekteyiz. Biz, Bafra olarak büyük bir aileyiz anlayışı ile hareket etmekteyiz."

ÖNEMLİ GÜN, HAFTA VE BAYRAMLAR
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: 

"29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Başta Gazipaşa Mahallemiz olmak üzere Pek çok Mahallemizde etkinlikler düzenlenmektedir. Tamamına destek veriyoruz. Cumhuriyetimizin heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi, Büyük Taarruz, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü, 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü gibi milli bayramlarımızın coşku ve anlamına uygun olarak kutlanmasına katkı yapıyoruz.  Ramazan Bayramı,  Kurban Bayramı, Kadir Gecesi, kandiller, aşure günü bizim manevi dünyamızdır.  Dini bayramlarımızda anlamlarına uygun olarak kutlama ve anmalar yapmakta programlar düzenlemekteyiz. Önemli gün ve haftaları kutlamakta etkinlikler düzenlemekte ve yapılan etkinliklere her türlü katkıyı yapmaktayız.

'HALKIN EMANETİNE İHANET ETMEM!..'
İlçemizin tanıtımı noktasında fuar ve tanıtım günlerine katılım sağladık. Gurbette ki hemşerilerimizin programlarına iştirak ettik. Devlet adamlarımızı, bürokratlarımızı ağırladık. İlçemizi temsil etmemiz gereken her yerde bulunduk.  İlçemize atanan bürokratlarımızı ziyaret ederek başarılar diledik. Bafra dışında ki bürokrat ve iş adamlarımızı ziyaret ettik. Kısacası halkımızdan hiç kopmadık. Halkımızın içinde ve yanında olduk. Bafra’mızı temsil ettik. Halkımızın verdiği emanete asla ihanet etmedik. Leke düşürmedik. Emaneti en iyi şekilde temsil ettik. Bundan sonrada aynı anlayış ile hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bafra’mıza ve insanlarımıza hizmet etmekten, bir ve beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127