banner595

Bekir Şişman: 'Gençliğin eğitiminde önce ahlak ve maneviyat!'

25. Dönem AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Bekir Şişman, Ensar Vakfı Samsun Şubesi'ni ziyaretinde "Önümüzdeki süreçte ülkemiz bir gençlik sorunuyla karşı karşıya kalabilir; bu nedenle gençliğin eğitiminde önce ahlak ve maneviyat gelmelidir." dedi.

Bekir Şişman: 'Gençliğin eğitiminde önce ahlak ve maneviyat!'

25. Dönem AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Bekir Şişman, Ensar Vakfı Samsun Şubesi'ni ziyaretinde "Önümüzdeki süreçte ülkemiz bir gençlik sorunuyla karşı karşıya kalabilir; bu nedenle gençliğin eğitiminde önce ahlak ve maneviyat gelmelidir." dedi.

25 Şubat 2015 Çarşamba 13:24
Bekir Şişman: 'Gençliğin eğitiminde önce ahlak ve maneviyat!'
 AK Parti Samsun Milletvekili Aday Aday Doç. Dr. Bekir Şişman, Ensar Vakfı Başkanı Mehmet Gültekin ve Yönetim Kurulunu ziyareti sırasında Gençlik Eğitimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: “Önümüzdeki çeyrek yüzyılda ülkemizin en önemli sorunlarından biri sorunlu bir gençlik olacaktır. Bizler bunun önlemini şimdiden almalıyız. Bir taraftan iyi eğitim görmüş, ilkeli, sorumluluk bilinci taşıyan idealist bir gençliğin yetiştiğini görüyoruz. Diğer taraftan da sanal dünyanın esiri olmuş, uyuşturucu müptelası, işsiz ve iş eğitimsiz, başıboş, rahatına düşkün, istekleri bitmeyen, tatminsiz, maneviyattan uzak, yabancı kültürlerin tesirinde kalmış, kimlik ve kişilik sorunu yaşayan bir gençliğin yetiştiğine tanıklık ediyoruz. Bu sorunlu gençler kimi zaman sokakta, okulda, evde, stadyumda terör estiriyor ve eğitimli insanlarımızı da tehdit ediyor. Eğer bizler kimliğimizi ve benliğimizi sağlam kuşaklar üzerinden gelecek nesle aktarmak ve dünya ile her konuda rekabet içerisinde var olma idealimizi gerçekleştirmek istiyorsak; önceliğimiz bu rekabeti bir vecd ve iman ile sürdürebilecek sağlam karakterli gençler yetiştirmek olacaktır."
 
Gençlerin günümüzde hızına ulaşılamayan iletişim araçları sayesinde bir kültürel şokla karşı karşıya olduğunu söyleyen Doç. Dr. Bekir Şişman, “Gençleri koruyup kollamak bir nevi çağa hazırlamak, çağın teknolojilerine hazırlamakla olur. Gençleri toplumun değerleriyle ters düştüklerinde suçlamak ve dışlamak kolaycılıktır. Gençlerimizi milli kültür politikalarıyla belirlenmiş ilkeler doğrultusunda kendi kültürüyle barışık olarak hayata hazırlamalıyız. Eğitim kültürün öğrenilmesini ve aktarılmasını sağlar. Eğitim programları kültürün çocuklara ve gençlere transferini sağlamaya yönelik olarak şekillendirilmelidir. Elbette önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Çünkü maneviyatsız bir ilerleme ileride telafini mümkün olmayan  neticeler doğuracaktır. Bu nedenle gençleri milletin manevi değerleriyle barışık olarak ve bu değerlerden beslenerek hayata hazırlamalıyız. Gençlere milli kültürün bir miras olduğu ve milli kültür donanımı olmadan evrensel kültürde yer alınamayacağı ve söz sahibi olunamayacağı bilinci de kazandırılmalıdır. Biz bu eğitime kısaca değerler eğitimi diyoruz. İşte Ensar Vakfı gibi kurumlar gençlerimize bu değerleri aktarmak gibi bir misyon üstlenmişlerdir. Bunu yaparken devletin kurumlarıyla çatışmadan, politize olmadan, bir komitacı gibi davranmadan, hasbi olarak topluma iyi insan, iyi vatandaş, iyi bir kul yetiştirmeyi hedeflemişlerdir. Zaten Kur'an iyi insan yetiştirme projesidir. İyi insanlar çoğaldıkça zaten toplum doğal devinimi içerisinde iyi, güzel ve ahlaklı olacaktır. Ensar Vakfımız da bir taraftan üniversite öğrencilerine barınma imkanı sağlarken, bir taraftan da gençlere yönelik düzenlediği seminerler, konferanslar, sosyal ve kültürel projelerle iyi, ahlaklı ve manevi değerlere sahip gençleri yetiştirip sosyal hayata hazırlamaktadır” diye konuştu. 


Loading...
Son Güncelleme: 25.02.2015 13:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801