Hilas Otel

Çelik İnşaat

Bayburtlulardan Erdoğan Tok'a destek

Bayburtlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İlkadım Belediye Başkanı ve AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok'a destek mesajı verdi.

Bayburtlulardan Erdoğan Tok'a destek

İlkadım Belediye Başkanı ve AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, AK Parti İlkadım Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, MHP İlkadım Kadın Kolları Başkanı Gülşah Arslan, Bayburtlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine iadeyi ziyarette bulundu.

Başkan Tok'u Bayburtlu MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir, Dernek Başkanı Hakan Tali, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üzeyir Bahadur, Bayburtlular Derneği Zeytinlik Mahallesi Sorumlusu Cuma Akkuş karşıladı.

Bayburtlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Tali yaptığı konuşmada "Manevi olarak her zaman yanımızda olan sadece bizlere değil, Samsun’daki tüm hemşehri derneklerine kucak açarak desteğini esirgemeyen Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de yanındayız, destekçisiyiz" dedi. 

MHP İlkadım İlçe Başkanı İkram Erdemir ise "Samsun’un mayasını, birlik ve beraberliğini tesis eden hemşehrilik kültürünün Samsunluluk ruhunun öznesidir. Buradaki birlikteliğimiz mikro milliyetçilik değil, dostluğun kaynaşmasıdır, şehrin kazanımlarıdır" diye konuştu.

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, "Bayburtlulara yaptığımız her ziyarette hiçbir zaman misafir gibi olmadık. Evimizde gibi hissettik. Bu güzel birliktelik için teşekkür ederim" şeklinde konuştu. 

Herkesi kucakladıklarını ifade eden Başkan Tok, "Mikro milliyetçilik Samsun’a zarar veriyor. Samsun’da Bayburtlu, Gümüşhaneli, Rizeli, Trabzonlu, Artvinli, Ordulu,Tokatlı gibi bir sürü hemşehri var. Bu şehir tüm bölge insanını kucakladı. Çocuklarımızı birlikte büyüttük. Biz kaynaştık. Bir olduk. Birlikte olduk. Hep birlikte Samsunlu olduk. Akraba olduk. Kız alıp, kız verdik. Benim damadım Kavaklı. Samsun'u mikro milliyetçilikle ayrıştırmaya biz fırsat vermedik. Siz de vermeyin. Mikro milliyetçilik şehre ve kente zarar. Mikro milliyetçilik değil, makro kardeşliği güçlendirmek lazım" dedi.

Hep birlikte istişare halinde olduklarına değinen Başkan Tok, "Hep birlikte istişare halindeyiz. Cumhur İttifakı'nın adayı olarak yola çıktık. Safımız da yolumuz da belli. Cumhur İttifakı'na sıkı sıkıya bağlıyız. Ortak paydamız memleket. Birliktelik sahada yansıyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER