banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başkanlar, Samsun Canlı Haber TV'ye konuştu: Hedefe yürüyoruz

banner1357

CHP Karadeniz Bölge Toplantısı'na katılan isimler, yerel seçimlerde elde edilen başarının devamı için görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirerek, "İktidara giden yolda emin adımlarla ilerliyoruz" dedi

SAMSUN HABER 18.10.2019, 17:04 18.10.2019, 17:07
192
banner1353
banner1375

CHP Karadeniz Bölge Toplantısı'na katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eski CHP Eski Samsun Milletvekili Suat Binici ve İl Başkanı Mehmet Kundak, toplantıya dair görüşlerini  Samsun Canlı Haber TV'ye aktardı.

SAMSUN'DA OLMAK GURUR VERİCİ
Seyit TORUN: Öncelikle Samsun’da olmaktan çok mutluyuz. Hem kardeş il olması hem de Samsun'la ilgili çok anılarım olmasından dolayı, burada olmak ayrıca gurur verici. Toplantı oldukça verimli geçiyor. Burada sorunlarımızı konuşuyoruz. İktidara giden süreçte eksiklerimiz nedir, bu yolu yürürken kendilerinin görüşleri nedir, sahadan aldıkları izlemim nedir onları paylaşıyoruz. Biz bütün bunların çerçevesinde de olması gereken süreci kendi bakış açımızla ifade ediyoruz. Yerel seçimlerde başarı ede ettik ve bu başarı tesadüf değil. Aksine çalışmanın ve stratejinin sonucu. Bu stratejiyi örgütlerimizle birlikte sürdürerek sonuç almaya çalışacağız. Çünkü ülkemizin çözülmesi gereken sorunları var. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Artık demokrasiyi, hukuku ve özgürlüğü önde tutarak, kucaklaşmak zorundayız. Çünkü biz hep birlikte bu ülkede yaşamak durumundayız. Hep birbirimize katkıda bulunmak zorundayız.

BAŞARIMIZ SÜRECEK
Kemal ZEYBEK: Parti olarak, yerel seçimlerin ardından geçen süreçte attığımız adımları ve yaşanan gelişmeleri, tüm kademelerde görev alan arkadaşlarımızla beraber değerlendiriyoruz. Seçimlerde önemli bir başarıya imza attığımızı söyleyebiliriz ancak bununla yetinmemiz mümkün değil. Bundan sonraki süreçte; halkımızın tüm kesimlerine ekonomik koşulları yüseltilmiş, demokrasinin tam anlamıyla yerine getirildiği bir Türkiye vaadediyoruz. 

HEDEF BİRLİĞİ SAĞLANDI
Cemil DEVECİ: Önümüzde genel seçim hedefi var. Bu seçimi kazanabilmek için Karadeniz’de ne yapılması gerektiğini masaya yatırdık. Ülkemizin yaşadığı sıkıntılara çözüm üretme konusunda örgütümüzle görüş alışverişinde bulunduk. Örgütümüzle birlikte, ortak aklı kurmaya ve hedef birliği yaratmaya çalışıyoruz. Ülkemizi, içinde bulunduğu zor koşullardan çıkarmak bize düşüyor. Yerel seçimlerde çok büyük başarı elde ettiğimiz Millet İttifakı temsilcileri ile temas halinde olma görevi bize düşüyor. O anlamda çalışmalarımız da devam ediyor.

AKSAKLIKLARI AKTARDIK
Suat BİNİCİ: Genel merkez yöneticileri, 31 Mart seçim sonuçlarına göre, Karadeniz'de daha fazla belediye almamız gerektiğini dile getirdi. Ben de konuşmamda, Karadeniz’deki 125 belediyeden sadece 13'ü aldığımızı ve bunda bir aksaklık olduğunu ve Genel merkezin bu aksaklıları düzeltmesi gerektiğini anlattım. İnşallah bundan sonraki süreçte daha başarılı olacağız. 

YOL HARİTASI BELİRLENECEK
Mehmet KUNDAK: Toplantının öncelikli gündem maddesi, son yerel seçimlerinden sonra geçirdiğimiz süreç. 31 Mart'ta ülke genelinde ve ardından İstanbul seçimlerinde elde ettiğimiz başarıyı neden Karadeniz'e yansıtamadık, bunun gerekçelerini tartıştık. Özellikle Karadeniz için yol haritası çizilecek. Öneriler doğrultusunda genel merkezin de değerlendirmesi olacak ve yeni bir yol çizeceğiz. Kongre süreciyle ilgili henüz netleşen bir durum söz konusu değil. Amacımız; bölünmeye, küskünlüklere yol açmadan bu süreci de atlatmak

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 11 Temmuz 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:05
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:04