banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Başkanlar, ilk mecliste Canlı Haber TV'ye konuştu

31 Mart yerel seçimleriyle göreve başlayan belediye başkanları, Samsun'a en iyi şekilde hizmet etmek istediklerini ifade etti.

SAMSUN HABER 17.04.2019, 11:53 17.04.2019, 11:56
Başkanlar, ilk mecliste Canlı Haber TV'ye konuştu
banner1343

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ilçe belediye başkanları, Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV'ye yeni dönemle ilgili özel açıklamalarda bulundu. Başkanların ortak hedefi, Samsun'a en iyi hizmeti sunmak.

TÜRKİYE'NİN BİRLEŞTİRİCİ ŞEHRİ


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR: Güzel bir meclis toplantısı oldu. Başkanvekilliklerini ve komisyonları belirledik. Acil bekleyen durumları da komisyonlara havale ettik. Meclis çalışmalarının başlamasıyla birlikte güçlü ve hızlı bir şekilde Samsun için çalışmaya devam ediyoruz.  Gecemiz-gündüzümüz Samsun için. Biz, hemen hemen her alanda çalışmalarımıza başladık. Bu şehir, Türkiye için birleştirici ve ülkenin tamamını kuşatıyor. Çünkü bu şehir, ilk adımın atıldığı kurtuluş mücadelesinin başladığı bir yer. Şanına ve asaletine yakışır bir şekilde inşallah hizmet etmek bize nasip olur. Gayretimiz bu yönde olacak.

SİYASİ KİMLİĞİMİZİ ÇIKARDIK


İlkadım Belediye Başkanı Necattin DEMİRTAŞ: Görevi devraldığımız zaman da dile getirdiğimiz gibi artık siyasi kimliğimizi çıkardık. 'Bize oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanıyız' dedik. Toplumumuzun bize gösterdiği sevgiye teşekkür ediyorum. Biz de onlara layık olmaya çalışacağız. Sevginin her gücün üzerinde olduğuna inanıyoruz. 

İŞBİRLİĞİ YAPMAK DURUMUNDAYIZ


Atakum Belediye Başkanı Cemil DEVECİ: Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi önemli bir görev üstleniyor ve bugün de yeni dönemin ilk günü. Hem bu mecliste hem de Atakum’da Samsun’un geleceğine ilişkin, çözüm ve proje üretmek durumundayız. Bu mecliste hangi partiden olursak olalım, işbirliği yapmak durumundayız. Bu konudaki kararlılığımdan vazgeçmeyeceğim. Atakum Belediye Başkanı olarak bu tutumumdan vazgeçmeyeceğim. Samsun’un yararına ilişkin hangi proje kimden gelirse gelsin destek olacağım. 

100. YILINDA ŞAHLANIŞA GEÇECEK


Canik Belediye Başkanı İbrahim SANDIKÇI: Öncelikle bu ilk meclisin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yerel yönetimlerdeki ilk meclisim olması nedeniyle heyecanlıyım ve bu heyecanla birlikte toplantıda alacağımız kararlar hayırlı olur inşallah. Meclislerde önemli kararlar alınacak. Bu dönem, yerel yönetimlerde genç bir kadro ve güzel bir ekip var. Samsun 100. yılında şahlanışa geçecek. İnşallah tüm Samsun’a hayırlı olur.

MECLİSE KATKI SAĞLAYACAĞIZ


Bafra Belediye Başkanı Hamit KILIÇ:  Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi oldukça güzel geçti. Komisyonlarımız belirlendi. Biz de Bafra İlçesi olarak arkadaşlarımızın komisyonlarda aldığı yerlerden memnunuz. İnşallah Samsun ve ilçemiz için hayırlı olur. Bundan sonra yapılan çalışmalarla beraber inşallah meclise katkı sağlayacağız. 

AMACIMIZ EN ÜST SEVİYEDE HİZMET 


Çarşamba Belediye Başkanı Halit DOĞAN: Büyükşehir Belediye meclisindeki ilk toplantımız gayet olumlu geçti. Toplantımızın alınacak kararlar bakımından hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’le birlikte Samsunumuza ve ilçemize en üst seviyede hizmet etmek amacıyla çalışmalar yürütmeyi hedefliyoruz. 

EN ÇOK OY ALAN 3’ÜNCÜ İLÇEYİZ


Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS: İlçemizde 3’üncü dönemim ve görevimize başladık.  Bizim için inşallah iyi olacak. Yarım kalan çalışmalarımız var ve onları tamamlayacağız. İnşallah Vezirköprü için yararlı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Kenevirle öne çıktık. Oy potansiyeli olarak Samsun’da birinci, Türkiye’de 3’üncüyüz. Bu yüzden sevinçliyiz. Halkımızın bize gösterdiği bu teveccühün karşılığını inşallah vereceğiz. 

5 YILDA GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ


Salıpazarı Belediye Başkanı Halil AKGÜL: Yeni dönemin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Yeni meclisimizde Samsunumuz için yeni başkanımız Mustafa Demir’le beraber, Samsun’a 5 yılda güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. 

İLİMİZE VE İLÇEMİZE FAYDALI OLACAĞIZ

Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR: Öncelikle tüm seçilen arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. İlçemizde bizi yalnız bırakmayan tüm hemşerilerime grubum ve şahsım adına teşekkür ederim. İnşallah iyi çalışmalarla, iyi sonuçlar elde ederiz. İlimize ve ilçemize faydalı olmaya gayret edeceğiz. 

HİZMETLER GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR


Kavak Belediye Başkanı İbrahim SARICAOĞLU: Samsun'a, Kavakımıza ve tüm ilçelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yeni bir dönem, yeni bir süreç başlıyor. İlk grup toplantımızı da yapmış olmanın heyecanı içerisindeyiz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'i bir kere çok heyecanlı olarak gördüm. Bu da iyi şeyler olacağının işareti. Allah'ın izni ile gümbür gümbür hizmetler geliyor. Önümüzdeki hafta sonu Ankara Kızılcahamam'da belediye başkanlarıyla bir toplantımız var.  Güzel şeyler olacak. Kavak'ta eksik kalan hizmetlere devam edip, ilçemiz için gereken ne ise yapacağız.

CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BAŞARILIYIZ


Asarcık Belediye Başkanı Şerif KILAĞUZ: Cumhur İttifakı olarak başarılı bir şekilde ilçelerden ciddi oranda oy alarak seçimden başarı ile çıktık. İnşallah bundan sonra bu mecliste ilçelerimize ve Samsun'a hizmetlerimiz devam edecek. 

KATKI SAĞLAYACAK FİKİRLER GELİŞECEK


Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Öncelikle Terme Belediye Başkanı olarak bizi seçen hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Rabbim tüm belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza ve bize bu şehirde hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin ediyorum. Oldukça heyecanlıyız. İnanıyorum ki şehre katkı sağlayacak tüm fikirlerin bu meclisten geçecek. 

Merve İLHAN, Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59