Başkan Şahin, Karadede Panayırı'nda: 'Halkımızın morali düzeldi'

Samsun’un Bafra İlçesi Gökçeağaç Mahallesi’nde geleneksel olarak düzenlenen Karadede Panayırı, bu yıl 8'inci kez yapıldı. Şenliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de katıldı

Başkan Şahin, Karadede Panayırı'nda: 'Halkımızın morali düzeldi'
banner1139

Bafra'nın Gökçeağaç Mahallesi’nde 1700’lü yılların başından 1969 yılına kadar aralıksız her yıl yapılan, 1969 yılından sonra düzenlenemeyen 300 yıllık panayır, 2011 yılında kurulan Gökçeağaç Köyü Derneği (GÖKDER) tarafından yeniden hayata geçirildi.

Her yıl gelişerek büyüyen Karadede Panayırı’nın 8'incisine bu yıl yoğun bir katılım oldu. Bafralılar, havanın da güzel olmasıyla hafta sonunu Karadede Panayırı’nda geçirdi. Yüzlerce vatandaşın katıldığı panayır alanında semaverler yandı, mangallar tüttü, çocuklar ve yetişkinler gönüllerince eğlendi. 8 adayın katıldığı panayır ağalığını 20 bin lira veren Selamı Arslan kazandı. 

KAMYON KASASINDA YOLCULUK
Gökçeağaç Köyü Derneği Başkanı Turgut Demir, teşekkür konuşmasında, “1969 yılından itibaren düzenlenmeyen panayırı, 2011 yılında kurduğumuz GÖKDER tarafından yeniden canlandırılarak yapmaya başladık. Kamyon kasasında başladığımız yolculuğun sonunda dünyaya tanıttık” dedi. 

ZİHNİ ŞAHİN: HALK MORAL BULDU
Birlik ve beraberlik mesajları veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, yaşanan süreç sonrası halkın moralinin iyi olduğunu, Bafralıların piknik alanlarını doldurduğunu ifade etti. Başkan Şahin, son olarak Karadede kültürünün yaşatılmasından dolayı GÖKDER yönetimine teşekkür etti. 

Bafra Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından geniş güvenlik önlemlerinin alındığı panayır, yerel sanatçılar tarafından seslendirilen harekeli parçalarla son buldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127