banner1017

Başkan Şahin: 'En büyük icraatım insanı sevmek'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in, “İnsan sevgisini esas alarak çalışacağız” sözleri, Samsunluları memnun etti. Vatandaşlar, “Belediyecilik gönül işi, bu durum Başkan Şahin'de fazlasıyla var” değerlendirmesinde bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Biz insan sevgisini esas alarak çalışacağız. İnsan ve hizmet odaklı olarak çalışacağız" dedi. Samsun’un İlkadım, Atakum, Canik, Tekkeköy ve Bafra gibi büyük ilçelerinde Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar Başkan Şahin’in sözlerini değerlendirdi. Samsunlular, Başkan Zihni Şahin’in her zaman halkla iç içe olduğunu söyleyerek “Güzel işlere imza atacaktır” dedi.

İşte Samsunlulardan Başkan Şahin’in sözleriyle ilgili yorumlar:

•    İLKADIM İLÇESİ

DEDİĞİNİ YAPACAĞINA İNANIYORUM
Selami KOÇ: Zihni Bey güzel bir şey söylemiş. Ben dediğini yapacağına inanıyorum. Zihni Şahin Bafra’daydı buraya geldi. Orada yaptığı hizmetleri biliyoruz. Burada da güzel şeyler yapacağını düşünüyoruz. Çalışana Allah kolaylık versin. 

BAFRA’DA YAPTIYSA SAMSUN’DA DA YAPAR 
Duran KIRAÇ: Eğer Zihni Bey bu söylediğini uygulayabilirse çok güzel olur. Bu yolda tek değil. Ekip olarak çalışacakları için kendileri konuya daha hâkim olurlar diye düşünüyorum. Fakat benim tahminimce nasıl Bafra Belediye Başkanı iken güzel şeyler yaptıysa, Samsun Büyük Şehirde de içinde güzel şeyler yapacağına inanıyorum. 

GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPACAĞINA İNANIYORUM
Tuğrul KÖZDEME: Olumlu değerlendiriyorum. Ben Zihni Şahin’in, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum. Bu yüzden başarılı olmasını temenni ediyorum. İnşallah güzel şehrimiz Samsun için hayırlı olur. İnsan sevgisi esaslı projelerini gerçekleştirebilir. 

ZİHNİ ŞAHİN, HERKESİN BAŞKANI
Yener DİNÇ: Daha önceden Bafra Belediye Başkanlığı’nda güzel hizmetler sunduğunu biliyoruz. O yüzden Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeyken de güzel hizmetler sunacağını temenni ediyoruz. İnsan istedikten sonra her şeyi yapar ve her şeyi siyasete bağlamamak lazım. Zihni Bey, AK Parti’den bir insan ama Samsun’da sadece AK Partili yok. Zihni beyde bunu biliyor, zaten öyle davranıyor.

SÖZÜNÜN SAMİMİLİĞİNE GÜVENİYORUM
Ahmet DİRİCAN: Kesinlikle yapar diye değerlendiriyorum. Hatta ben Zihni Şahin’e güveniyorum. O yüzden söylediğini yapar diyorum. Sözlerinde samimi olan bir insan olduğunu düşünüyorum. Zihni Şahin, bir parti temsilcisi değil, halkın temsilcisi. Halkın temsilcisi olan bir insanın sözünün eri olması gerekiyor. O yüzden ben başkanın, sözünün erliğine inanıyorum. 

BAFRA MEMNUNDU, İNŞALLAH BİZ DE MEMNUN OLACAĞIZ 
Nuh DURAN: Zihni Şahin’in Bafra Belediyesi’ndeyken, oradaki vatandaşlara olan hizmetlerini herkes biliyor. Bizde oradan bildiklerimizle Samsun Büyükehir Belediyesinde de güzel hizmetler sunacağını düşünüyoruz. Umarım düşündüğümüz gibi olur. Başarılarının devamını diliyoruz. 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖNÜL İŞİDİR, BAŞARILI OLACAKTIR
Serdar İNANÇ: İyi bir değerlendirme diye düşünüyorum. Netice de belediye başkanlarının halkın içinde olmaları lazım. Çünkü belediyecilik bir halk işidir, gönül işidir. Başarılı olacağını düşünüyorum. O yüzden bu açıklamalarını olumlu buluyorum. İnşallah her zaman bu şekilde devam eder. 

YILLARDIR TANIYORUM, MÜKEMMEL BİR ADAMDIR
Yakup KARA: Kendisi yıllardır tanıdığım bir adamdır. Mükemmel bir kişilik sahibi insan. Adam gibi adamdır. Hak yemez, adaletsizlik yapmaz, küçükle küçük, büyük ile büyük olur. 35 senedir tanıyorum ve bir kere kötü tek bir şeyini görmedim. Gerçekten harika bir adam. Dediği her şeye sonsuz güveniyorum. 

•    ATAKUM İLÇESİ

DEĞERLİ BİR BAŞKAN
Ali KONUK: Zihni bey değerli bir başkan. Böyle değerli bir başkandan bunu yapmasını bekleriz. Eğer bunların sözünü verdiyse yapabilecek bir insan olduğunu düşünüyorum.

YAPMASINI ÜMİT EDİYORUZ
Ahmet ÖZTÜRK: Fikir olarak çok doğru bir karar ancak önemli olanın konuşmak değil yapmak olduğunu düşünüyorum. Yapmasını ümit ediyoruz, yapacak kapasitesi var. Tabi ki zaman gösterecek, alt yapısını hazırlamışsa yapılabilir, doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük beklentilerimiz var. Zamana bıraktık alt yapısını yaparsa, bu işi yapacağına delalet, ancak alt yapısını hazırlamadan yapacağım diyorsa bu bana pek inandırıcı gelmiyor.

HALKLA İÇ İÇE
Orhan KUTUR: Çok doğru söylemiş. Ben Bafra’dan tanıyorum kendisini, keşke daha öncelerden Samsun Büyükşehir Belediye başkanı olsaymış. En azından halkla iç içe,  Zihni beyle görüşme yapmak istediğinizde hemen görüşme yapabiliyorsunuz. Samsun’u daha ileriye götüreceğine inanıyorum.

HER ŞEYDEN ÖNCE HİZMET...
Hasan YAVUZ: Güzel konulara değinmişler, inşallah söylediklerinin arkasında dururlar, insanlara faydalı olacak güzel hizmetlerde bulunurlar. İnsan sevgisi insana hizmetle olur. Söylediklerini yaptığı takdirde, güzel bir söz söylemiş o sözün arkasında durmuş olur. Samsun’a hizmetin her şeyden önce gelmesi lazım. Samsun güzel şehir, sözlerinin arkasında durup insanlara güzel hizmetler yapmalarını bekliyoruz. Samsun gün geçtikçe güzelleşen bir şehir, tabi bu yalnızca çevre düzenlemesiyle olmaz, insanlara hizmetle olması lazım. Sözlerinin arkasında durursa, vatandaşında her türlü desteği vereceğine inanıyorum.

SAMSUN HALKI BUNA YAKIŞIYOR
Uğur ALTUNIŞIK: Çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Samsun halkı buna yakışıyor, Zihni bey kendisi bir başkan olarak Samsun’a yakışıyor. Zihni bey güzel gelişmeler, uygulamalar yaparsa Samsun halkı ve Samsun olarak güzel yerlerde olabiliriz. Güveniyorum söylediklerini yapar.

GÜZEL BİR DÜŞÜNCE...
Muharrem AKSAKAL: Güzel bir düşünce, yapılacağına inanıyorum. Bafra’da çok güzel ve başarılı çalışmalar yaptı. Samsun’da da yapacağına inanıyorum.

İNSANLARI SEVMEK LAZIM
Hakan ÖZDEMİR: Topluma hizmet etmek için en başta insana hizmet etmek gerekir. İnsan sevgisininde insana hizmet etmek için geçerli bir unsur olduğunu düşünüyorum. İnsanları sevmedikten sonra, zaten insanların kullanabileceği, insanların yararına olabilecek bir takım şeyler üretmek mümkün olmayacaktır. Özellikle belediyecilikte insanlara hizmet etmeyi sevmek lazım. Aksi taktirde yapılan her şey külfet olarak gelecektir insanlara. Ben yapacağına inanıyorum, yapılamayacak bir şey değil.

•    CANİK İLÇESİ

ZİHNİ ŞAHİN’E BAŞARILAR
Fuat Yılmaz: Zihni Şahin’i tanımıyorum. Bu cümlelerinde halka hitap etmiş, ama bunları dediyse sözlerinin arkasında durmalı. Yusuf Ziya Yılmaz’ın gereken hizmetleri yaptığını düşünüyorum. Bazı arkadaşlar Yusuf Ziya Yılmaz’ı sevmede iyi çalışmalar yaptı. Zihni Şahin’i de görevinde başarılar diliyorum. İnşallah sözlerinin arkasında durur.

ESNAFI ZİYARET ETMELİ
Ercan CANDAN: Bu dediklerini yaparsa, yürürlüğe girerse iyi değerlendiririm. Belediye Başkanımızı ayda 1 seferde olsa esnafı ve vatandaşı ziyaret etmesi gerekiyor. Halkın şikâyetlerini dinlemelerini isteriz. Ama bu şikâyetler sadece dinlenmelidir. Dinlenip değerlendirilmesi lazım. Yapacakları işi takip ederlerse bir sorunumuz olmaz. Çalışmalarından dolayı kendilerine başarılar dilerim. 

SAMSUN DAHA İYİ YERLERE GELECEK
Cevdet KÖRNAZ: Zihni Şahin’i iyi bir belediye başkanıdır. Yusuf Ziya’dan daha iyi işler yapacağına inanıyorum. Samsun’u daha iyi yerlere getirecektir. Bence AKP Belediyelerinin çalışma sistemi iyidir. Zihni Şahin’in söylediği sözlerin arkasında duracağını düşünüyorum. Ben şahsen Şuandaki sistemden memnunum. 

BİRAZ DA SZİHNİ ŞAHİN HİZMET VERSİN
Şeref İÇEN: Sözleri gayet doğrudur. Burada kalması gerekiyor. Denilenlere göre Bafra’yı güzelleştirmiş, hiç gidip göremedim. Birazda Samsun’a Zihni Şahin hizmet versin. Çalışmalarından gayet memnunum. Görev başına geldiğinden beri yaptığı çalışmaları var. Bunu artık görebiliyoruz. 

HATTIMI SATMAK ZORUNDA KALDIM
Mustafa DOMBAY: Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in yaptığı bu açıklamaları çok iyi ve yerinde buluyorum. Eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’dan çok daha iyidir. Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı bazı çalışmalarla bize yararı değil zararı dokunmuştur. Yusuf Ziya Yılmaz yüzünden dolmuş hattımı neredeyse bedavaya sattım.

SÖYLENENLERİN YAPILMASI GEREKİYOR
Yüksel ÖZİL: Gördüğümüz kadarıyla Zihni Şahin bizlere güven sağlıyor. Yaptığı açıklamaları da iyi buluyorum. Zaten söylenen bu sözlerin olması gerekiyor. Bu kişiler bürolarda yahut makamlarda dursalar halka nasıl hizmet verecekler. Halk ile nasıl iç içe olacaklar? Halkın derdini nasıl dinleyecekler? Eğer bize hizmet vereceklerse bizimle iç içe olmalılar ve dertlerimizi dinlemeliler.

NE KADAR HİZMET O KADAR GÜVEN
Adem Mahmut ÖZDAMAR: Söylenen sözler çok doğrudur ama çalışılıp yapılırsa. Bize ne kadar hizmet verirse, bizimle ne kadar ilgilenirse bizde ona göre Başkanı değerlendiririz. Tabi ki Zihni Şahin’ini de zamana ihtiyacı var. Daha yeni geldi. Bafra’da yaptığı hizmetleri gördük. Orada yapılan çalışmalar güzeldi. İnşallah aynı çalışmaları burada da yapmaya devam edecektir. Başkanımızı tebrik ediyoruz. İyi çalışmalar diliyoruz. 

•    TEKKEKÖY İLÇESİ

BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUZ
Şafak GAYRETLİ: Gerçekten çok güzel bir açıklama yaptığını düşünüyorum. İnşallah açıklama yaptığı gibi aynısını yapar. Biz zaten öyle olacağını düşünüyoruz. Bafra'dayken çok güzel hizmetlerde bulunmuş. Zihni beye saygı duyuyoruz. İnşallah Samsun Büyük Şehir Belediyesinde de güzel hizmetlerde bulunur. Biz başarılı olacağına inanıyoruz. 

ZİHNİ ŞAHİN'İN PROJELERİ ÇOK BAŞARILI
Sedat BEKTE: Görevinde devam edecekse başarılarının devamını dilerim. Zihni Şahin'in yaptığı hizmetlerden haberim var. İnşallah zamanla şuan yarım olan projelerini de tamamlar. Bafra'dayken vatandaşlar çok memnunlardı. Ben vatandaşların kötü yorum yaptığını duymadım. Projeleri gayet başarılıydı. İnşallah Samsun içinde başarılı projeleri olur. 

İNANIYORUZ VE BAŞARILAR DİLİYORUZ
İlyas GÜMÜŞ: Zihni bey biz insan sevgisini esas alacağız ve insan odaklı hizmet sunacağız dediyse biz ona inanıyoruz. Zihni Şahin dediğini yapar diye düşünüyorum. Çünkü Bafra Belediye Başkanlığı zamanında güzel hizmetleri olmuştu. O yüzden Samsun içinde güzel şeyler gerçekleştirir diye düşünüyorum. Kendisine inanıyoruz ve başarılar diliyoruz. 

ZİHNİ BEY DEDİYSE YAPAR
Halit KOÇAK: Ben ona inanıyorum ve güveniyorum. Ben mahalle muhtarıyım. Zihni Şahin'in kendisini tanıyorum. Tanıdığım için hakkında ki bilgileri biliyorum, hizmetlerini biliyorum. Çok güzel çalışmalar gerçekleştirdi. Zihni bey dediyse yapar. İnşallah güzel çalışmalarına şahit olacağız. Başarılarının devamını temenni ediyorum. 

İNŞALLAH İNSAN SEVGİSİ ESASLI ÇALIŞIR
Nevin ÖZTÜRK: Bence çok güzel konuşmuş. Fakat ben Samsun'a yeni taşındığım için henüz tanımadığım insanlar var. O yüzden tanımadığım biri hakkında fazla yorum yapamayacağım. Zihni beyin, Samsun Şehri için güzel çalışmalar gerçekleştirmesini temenni ediyorum. İnşallah söylediklerini yapar ve insan sevgisi esaslı çalışır. 

VATANDAŞI ZİYARET EDİYOR
Selim AYDIN: Doğru söylediğini düşünüyorum. Bafra'dan tanıyorum ve gerçekten çok iyi bir insan olduğu her halinden belli. Çünkü sabahın erken saatlerinde kalkıp vatandaşı ziyaret ediyor. Samsun'a yakışır bir başkan olduğunu düşünüyorum. Ben kendisini internetten takip ediyorum. Ettiğim kadarıyla gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum. 

•    BAFRA İLÇESİ

HER ŞEY İNSAN İÇİN
Cemal Özkan: Her şey insan için olduğu için ilk bakış açısı o yönde oluyor. İlk yatırım tabi ki canlıya olmalı. Zihni hocamız sevdiğimiz değer verdiğimiz bir hocamız başkanımız. Samsun’a yapacağız yatırımların Bafra’mıza da yapmasını istiyoruz.

YILMAZ’I BİR KEZ OLSUN GÖRMEDİK
Erol Korkmaz: Zihni Şahin’in döneminden önce bir kere Yusuf Ziya Yılmaz’ı Bafra’mız da esnafların arasında göremedik. Ama gördüğüm kadarı ile Zihni Başkan hem halkın içinde bire bir, hem de ilçeleri geziyor. Zihni başkandan önce hiçbir belediye başkanı bunu yapmamış. Zihni Başkan Bafra’da her kese gider herkesle konuşurdu görüyorum ki bu özelliğini Samsun’da da devam ettiriyor. Zihni Şahin’e baktığında halkla bir bütün, başarılı buradan da kendisine sesleniyorum diğer başkanların hatasına düşmesin Yusuf Ziya Yılmaz bir kere bize gelmemiştir.

İNSAN VE HİZMET ODAKLI OLMASI BİZİ MUTLU EDER
Murat Dirliksoy: Zihni Şahin’in hizmet odaklı çalışacağız demesi bizleri çok mutlu etti. Hizmet odaklı çalışması demek insana yatırım yapması ve hizmetlerin artacağı anlamına gelir. Bundan sonra ki yapılacak olan hizmetleri halk bir şekilde hissedecektir.

ZİHNİ BEY NE DERSE DOĞRU DER
Rüştü Yücel: Zihni beye Allah’ın izni ile güveniyorum. Eğer o yapacağım diyorsa her şeyi yapar. Öğretmenlik zamanında Zihni beyle çok çalıştık. Dershane zamanın da dershanesinin müdürlüğünü yapmıştım. Kendisini tanıyor ve inanıyorum.

HİZMETLERİ TAKDİRE ŞAYAN
Recep Özkan: Her şey öncelikle insanlık için, eğer insan için yapılıyorsa, insan ve hizmet odaklı çalışmak çok sabır ister, emek ister eğer bunu Zihni başkan başarırsa en büyük başkan odur. Zihni başkanın hizmetleri herkes tarafından takdire şayandır ve hizmetleri de bellidir. Umarım Allah utandırmaz kendisini. 

İMKAN VERİLİRSE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPAR
Ali Kurul: Zihni Şahin’e imkan verilirse, rahat bırakılırsa büyük hizmetler yapacağına inanıyorum.  Zihni Şahin’i yıllardır tanırım kendisine güvenim tamdır. Eğer bir şey söylüyorsa ve yapacağını taahhüt ediyorsa bizler ona güveniyoruz. 

Röportajlar: Samsun Canlı HABER TV
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER