banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

Başkan Mustafa Demir: Yalı Kafe'ye kuruş ödenmedi

banner1357

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "İller Bankası'na ait olan Yalı Kafe'yi bir kuruş bedel ödemeden, Samsun'a kazandırdık" dedi

SAMSUN HABER 22.02.2020, 10:18 22.02.2020, 11:07
2095
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İller Bankası tarafından önce Hazine'ye ardından da Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin mevcut haliyle kalması için ısrar ettiği Yalı Kafe ilgili net konuştu. Demir, "Bir takım şeyleri siyaseten kullanmak isteyenler olabilir ancak onlar bizim dışımızda olan şeylerdir. Burasa asıl yapılan şey İller Bankası'na ait olan bir mülkü bir kuruş bedel ödemeden, Samsun'a kazandırdık" dedi.

SAMSUN CANLI HABER'E AÇIKLADI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yönetim kurulu üyeleriyle kahvaltı programında biraraya geldi. Başkan Demir, Yılmaz ve üyelerle sohbet ederken çalışmalar hakkında da bilgi aldı. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Demir, Yalı Kafe'nin bulunduğu alanın 'Millet Kıraathanesi ve Kitap Kafe' olarak düzenlenmek üzere Büyükşehir Belediyesi'ne devredildiğini hatırlattı. Demir, "Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin 3-4 aydır bildiği bir konu. Bir takım şeyleri siyaseten kullanmak isteyenler olabilir ancak onlar bizim dışımızda olan şeylerdir. Burasa asıl yapılan şey İller Bankası'na ait olan bir mülkü bir kuruş bedel ödemeden, Samsun'a kazandırdık. Yalnız onu kazandırmakla kalmıyoruz. Güzel bir projeyi de hayata geçiriyoruz. İnşallah 7'den 70'e tüm Samsun halkının gelip görmek orada bulunmak isteyeceği bir tesisi hayata geçireceğiz" diye konuştu. 

TÜRKİYE SAĞLIKLI BİR YOLDA
Son günlerde tekrar tartışılmaya başlanan 'darbe' söylentileriyle ilgili açıklamalarda bulunan Demir, darbelerin halkın iradesini hedef alığını söyledi. Demir, "Bunlar tamamen ülke istikbaline ve geleceğimize hizmet etmezler. Tam tersi Türkiye'nin önünü kesmek isteyen güçlerin hedeflerine hizmet ederler. Bu millet darbelerden çok çekti. Asla buna müsade etmez, etmeyecektir de. Türkiye sağlıklı bir yola girmiştir. Buna benzer her türlü hareket ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen güçlere hizmet etmek amacıyla olabilir. Vatandaşlarımız da buna kesinlikle müsade etmez" dedi.  

TÜRK-İŞ MERKEZİ KÜTÜPHANE OLUYOR
Atakum İlçesi'ne bir kütüphane kazandıracaklarını da müjdeleyen Başkan Demir, "Geçen ay meclisimizde Atakum'da Türkiye'nin en iyi kütüphanelerinden birini inşa etmek için harekete geçtik. Türk-İş Eğitim Merkezi'nin olduğu yerin kamulaştırılarak, güzel bir kütüphane kazandırılacağını belirten Demir, "Millet kütüphanesi ölçeği kadar değil ama onun dışında en iyi kütüphanelerden birisi olacak. Bu kütüphaneyi Yalı Kafe'nin olduğu yerle birleştirdiğimizde Atakum, kültür ve eğitim merkezi olan bir yer haline getirilecek" diye konuştu.

O PROJE 2021'DE BAŞLAYACAK
İlçe minibüslerin şehir merkezine giriş yapmalarını sağlayacak olan 'Terminal Projesi'nin ise 2021 yılında hayata geçireleceğini belirten Başkan Demir, şöyle konuştu: "Çok güzel bir proje hazırlıyoruz. Uygulama aşamasında şuan. Bir tek terminal değil orada bir de çözüm merkezi de inşa edeceğiz. Onun yanında yine kafe ve restorantların olduğu bir proje hazırlıyoruz. 17 ilçeden gelen minibüslerin şehir merkezine ulaşmasıyla ilgili yaşanan sorunları çözmeye kararlıyız. Vatandaşlarımızın çok sayıda toplu taşıma aracı değiştirerek zorluk yaşamalarını ortadan kaldıracağız. "

Dilber BAHADIR, Yasin YILDIZ 


 

Yorumlar (2)
Kadir 4 ay önce
Ne buyuk is basardin Mustafa helal olsun! en buyuk problemini cozdun Samsunun
hasan güler 4 ay önce
Bayındırlık bakanıyken çevre yolu yapmayan,karadeniz sahil yolunun bütün yükünü samsun merkezine yükleyen, sadece Bayburt grup firması para kazansın diye kazıklı köprü inşa edip şehirin içine eden sizden beklentimiz yoktur. Saygılarımla
23°
açık
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:34
Öğle 12:45
İkindi 16:35
Akşam 19:46
Yatsı 21:18