banner1620

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Başkan Murzioğlu: Ekonomik sıkıntılar aşılacak

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Ekonomik sıkıntılar var ama aşılacağına yürekten inanıyoruz" dedi.

Samsun Haber 29.05.2019, 17:02
478
Başkan Murzioğlu: Ekonomik sıkıntılar aşılacak

Samsun TSO Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Davut Altan Meclis Toplantı Salonu'nda yapılırken 4 madde görüşüldü. Başkan Salih Zeki Murzioğlu, Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı.

Ekonomik sıkıntıların aşılacağını ifade eden Başkan Murzioğlu, “Ekonomik sıkıntılar var ama aşılacağına yürekten inanıyoruz. Bunun için hükümet ara ara paketler hazırlayıp, sunuyor. İnşallah semeresini alırız. Bizim de beklentimiz, bir an önce bu sıkıntının kalkması. Ramazan’da işgücü ve ekonomi biraz durağan hale giriyor. Bayramdan sonra bu durağanlığın kalkacağını, ekonominin istenilen düzeyde işler hale geleceğine inanıyoruz. Bunun için de herkesin birbirine destek olması lazım. Yoksa, ‘yandık, öldük, bittik, iş yok, kriz var, batıyoruz’ demekle beraber bu sıkıntıları asla aşamayız. Bunun çabalarını hep beraber vermemiz lazım” diye konuştu. 

23 Haziran seçimine değinen Başkan Murzioğlu, "Türkiye’nin şu anda beklediği tek seçim, 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri. Bir seçimden çıktık, ‘4,5 sene seçim yok’ dedik. ‘Herkes ekonomiye odaklansın, ekonomiyi bir yerlere getirelim’ dedik ama İstanbul’da oluşan yargı kararı ile seçimler tekrarlanacak. Şimdi beklenti, 23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinin neticesi. Ama bunun asla Türkiye’yi etkilememesi lazım. Hangi sonuç çıkarsa çıksın bizim tek bizim tek odağımız ekonomidir. İstihdam Seferberliği sadece Samsun’da değil, Türkiye genelinde uygulanıyor. Samsun’da bu konuda önde ilerleyen illerden bir tanesi. Veri akışı tekrar gelmeye başladı. Biz, ‘şu kadar kişi istihdam edeceğiz’ diye taahhüt etmedik. Belli bir sayıda beklentimiz vardı. Bu beklentilere de ulaştık.” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Major 2 yıl önce
2 üniversite (örgün üniversie)mezunuyum.Asla ve asla iş yok bulunmuyor.Bu laflarınız ualan gibi