banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

Başkan Güler: Sicil Affı Nerede? - Samsun Haber

banner1357

SESOB Başkanı Güler, vergilerini ve birikmiş borçlarını erteleyen esnafı, önümüzdeki süreçte zor günlerin beklediğini belirterek sicil affına işaret etti.

SAMSUN HABER 18.04.2020, 18:05 18.04.2020, 18:22
451
banner1353

Sicil affının gündem olduğunu fakat hala uygulamaya geçmediğini belirten Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler,"Sicil affı diyorlar ama bizim af gördüğümüz yok.Hükümetimiz ve belediyelerimiz bize kendi evlatları gibi sahip çıksınlar" dedi.

AF GÖRDÜĞÜMÜZ YOK 
Hayat normale döndüğümde yaşanacak uyum sürecinde de sıkıntılar yaşanacağını ifade eden 
Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler, "Şu anda mal sahibi esnaflardan bir şey istemiyor. Dükkanlar açıldığı zaman birikmiş ve ertelenmiş borçlar gün yüzüne çıkacak. Esnafa verilen krediler iki katına çıkarılarak ve faizsiz şekilde uzun vadede ödenmesi gerekiyor.Sicil affı diyorlar ama bizim af gördüğümüz yok.Hükümetimiz ve belediyelerimiz bize kendi evlatları gibi sahip çıksınlar. Keşke çok kazansak da daha çok vergi versek. Canımızı mı alacaksınız? Şu anda bitik vaziyetteyiz. Kurumlarını bize yönelik çalıştırsınlar. Şu dönem kar zamanı değil, paylaşma zamanı. Nereye gitti zamanındaki yatırımlar? Golf sahalarına trilyonlar gitti. Biz mi batırdık belediyeleri? Sen bir afet yaşanacağını ön görerek kenara bir para ayırmadıysan bizim günahımız ne? Bunu yapanlar utansın. Yarın biz iyi olursak sen iyi olacaksın" dedi.

VATANDAŞ İÇİN BORÇLANMA VAKTİ
Geçirdiğimiz zor zamanlarda belediyelerin vatandaşı için borçlanması gerektiğini savunan Başkan Güler,"Esnaf kan ağlarken yazık yapılan tüm masraflara. Belediye başkanımızın birçok şeyden haberi olmayabilir. Belediyeler yatırım için borçlanıyor. Şimdi de borçlansınlar da garibana para, yiyecek, içecek versinler. Kimin ne yaptığı belli değil. Ortada kimse yok. Ben elimden geldiği kadar esnafımın yardımına koşuyorum. Şu anda Vali Bey her türlü yanımızda, yardımımıza koşuyor. Vali Bey'in dışında ne milletvekili gördüm ne de başka kimseyi gördüm. Böyle giderse daha zor günler bizleri bekliyor"diye konuştu.

Yorumlar (2)
Ahmet Demi̇r 7 ay önce
26/03/2020 tarihinde 7226 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 48. maddesinde 5834 sayılı kanunda değişiklik yapıldı ve geçici maddeler eklendi. Kanun yayımlandığı gün yürürlüğe girdi. Ancak bankalar kendilerine böyle bir resmi yazının gelmediğini söylüyor. Bu konu binlerce vatandaşı ilgilendiriyor .
Saygılarımla
muhamed 6 ay önce
sayın başkanım bakanlarımız sicil affı denildi hiçbir banka sicil affına uymadı ben borcumu ödeyim halde 2016 da borcumu ödedim iki tana sicil affı özerinden geçti ve hiç bir yere borcumda yok ve hala hiç bir bankadan ne kredi nede kredi kartı kulanamı yorum bir esnaf olarak çok madur oluyoruz sesimizi duymanızı önemle rica ediyorum bizi tefecilerden kurtarın rahat rahat rahat ticaretimizi yapalım etkin bir sicil affı istiyoruz bankaların insayatifine deyil