banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Başkan Erdoğan Tok da katıldı... Pazarda kitap keyfi

banner1357

Samsun Haber: Samsun’da İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bir okul tarafından düzenlenen 'Benimle On Dakika Okur Musun?' isimli kitap okuma etkinliğinde esnaf ve öğrencilerle kitap okudu

SAMSUN HABER 29.12.2017, 09:31
Başkan Erdoğan Tok da katıldı... Pazarda kitap keyfi
banner1353
banner1375

Samsun Haber - İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen “Benimle On Dakika Okur Musun?” kitap okuma etkinliğine katılarak destek verdi. Etkinlikte 10 dakika boyunca herkes kitap okudu. Farkındalık oluşturan etkinlikte öğrencilerin örnek davranışı, vatandaşların takdirini topladı. 

'ÇOCUK YAŞTA KAZANDIRILMALI'
Kitap okuma etkinliğine kitap okuyarak destek veren Erdoğan Tok, "Kitap, fertlerin ve milletlerin hayatını değiştiren, yenileyen ve ilerlemelerini sağlayan en önemli vasıtalardan birisidir. Yüce Allah’ın Peygamber Efendimize ilk emri ‘Oku’dur. Her bilgi okumakla öğrenilmektedir. Okumak, çocuk ve gençlerimizi okumaya alıştırmak, en büyük görevlerimizdendir. Özellikle çocukluktan itibaren kazandırılması gereken okuma alışkanlığı çok önemlidir. Hayatı anlamamıza yardımcı olan kitaplara karşı çocukların sevgisini arttırmak, onları kitapla tanıştırmak, kitapların renkli ve sıcak dünyasını çocuklarımıza sunmak, okuyan bir nesil yetiştirmek sosyal ve kültürel belediyeciliğimizin anlayışıdır” dedi. 

Yabancılar Pazarındaki açık alanda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğine ayrıca; İlkadım Belediye Meclis Üyesi Turan Ordulu, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Kurtoğlu, Atatürk Ortaokulu Müdürü Rasim Nerse, Yabancılar Pazarı Dernek Başkanı Ali Akyüz, Samsun Yabancılar Çarşısı Kırtasiyeciler ve Oyuncakçılar Odası Başkanı Olcay İnanç, çok sayıda esnaf ve öğrenciler katıldı. 

Yorumlar (0)
banner1474
hafif yağmur
Namaz Vakti 22 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42