banner1320

Başkan Erdoğan Tok da katıldı... Pazarda kitap keyfi

Samsun Haber: Samsun’da İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bir okul tarafından düzenlenen 'Benimle On Dakika Okur Musun?' isimli kitap okuma etkinliğinde esnaf ve öğrencilerle kitap okudu

Başkan Erdoğan Tok da katıldı... Pazarda kitap keyfi
banner1314

Samsun Haber - İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atatürk Ortaokulu tarafından düzenlenen “Benimle On Dakika Okur Musun?” kitap okuma etkinliğine katılarak destek verdi. Etkinlikte 10 dakika boyunca herkes kitap okudu. Farkındalık oluşturan etkinlikte öğrencilerin örnek davranışı, vatandaşların takdirini topladı. 

'ÇOCUK YAŞTA KAZANDIRILMALI'
Kitap okuma etkinliğine kitap okuyarak destek veren Erdoğan Tok, "Kitap, fertlerin ve milletlerin hayatını değiştiren, yenileyen ve ilerlemelerini sağlayan en önemli vasıtalardan birisidir. Yüce Allah’ın Peygamber Efendimize ilk emri ‘Oku’dur. Her bilgi okumakla öğrenilmektedir. Okumak, çocuk ve gençlerimizi okumaya alıştırmak, en büyük görevlerimizdendir. Özellikle çocukluktan itibaren kazandırılması gereken okuma alışkanlığı çok önemlidir. Hayatı anlamamıza yardımcı olan kitaplara karşı çocukların sevgisini arttırmak, onları kitapla tanıştırmak, kitapların renkli ve sıcak dünyasını çocuklarımıza sunmak, okuyan bir nesil yetiştirmek sosyal ve kültürel belediyeciliğimizin anlayışıdır” dedi. 

Yabancılar Pazarındaki açık alanda gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğine ayrıca; İlkadım Belediye Meclis Üyesi Turan Ordulu, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Kurtoğlu, Atatürk Ortaokulu Müdürü Rasim Nerse, Yabancılar Pazarı Dernek Başkanı Ali Akyüz, Samsun Yabancılar Çarşısı Kırtasiyeciler ve Oyuncakçılar Odası Başkanı Olcay İnanç, çok sayıda esnaf ve öğrenciler katıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300