banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başkan Deveci, son noktayı koydu - Samsun haber

banner1357

Atakum Belediyesi'nde işten atılan işçilerle ilgili açıklama yaparak konuya son noktayı koydu, "Biz ne kimsenin ekmeğiyle oynuyoruz ne de Atakum'un kaynaklarını eşimize dostumuza yedirmek gibi bir görevimiz var. İşten atılan kişiler 45 gün ile 4 ay boyunca işe gelmemiş. İşten atan ve tutanakları tutan ben ya da benim atadığım müdürler değil. İşten atan kişi daha önceki şirketin müdürü" dedi

SAMSUN HABER 04.02.2020, 16:30 04.02.2020, 19:11
Başkan Deveci, son noktayı koydu - Samsun haber
banner1353
banner1375

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci’nin görevi aldıktan sonra belediyeden birçok işçi atıldığına dair iddialara Atakum Belediye Meclisi'nde yaptığı açıklamayla son noktayı noktayı koydu.

SAMSUN RAHAT OLSUN
Bu zamana kadar işten atılanların sayısının 16 olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "İşten atılan kişiler 45 gün ile 4 ay boyunca işe gelmemiş. İşten atan ve tutanakları tutan ben ya da benim atadığım müdürler değil. İşten atan kişi daha önceki şirketin müdürü. Yapması gerekeni yapmıyor, işe gelmiyor ama maaş alıyor. Ne benim vicdanım el verir ne de bu belediyeden sorumlu olan bir başkasının. 5 tane müfettiş geldi bu konu için. İçişleri Bakanlığı'na 'Mobbing uyguladılar ve bizi işten attılar' diyerek şikayet etmişler. Biz ne kimsenin ekmeğiyle oynuyoruz ne de Atakum'un kaynaklarını eşimize dostumuza yedirmek gibi bir görevimiz var. Bu konuda Samsun kamuoyu rahat olsun" diye konuştu. 

İYİ PARTİ'DEN SORU ÖNERGESİ

İYİ Parti grubu, gündem dışı olarak meclise yazılı soru önergesi verdi. Önergede son günlerde kamuoyunda tartışılan İYİ Parti delegelerine Atakum Belediyesi'nde iş vaadi verildiği iddiaları yer aldı. Önergede, "Son günlerde bazı basın ve yayın organlarında partimiz üzerinde ilçe başkanlığı seçimlerinde işe alım sözü vermek suretiyle kazanılmaya çalışıldığı içerir haberleri maksatlı biçimde yapılmaya başlanmıştır. Samsun kamuoyunda hem belediye hem de partimiz açısından ciddi problemlerle karşılaşmaktayız. Bu iftiraların açığa çıkarılması için belediyemiz şirketlerinde bulunan personelin tam listesini talep ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)