banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Başkan Deveci, o müdüre böyle seslendi- Samsun Haber

banner1357

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum İmar İnşaat Genel Müdürü Temiz’in yaptığı açıklamalara sert tepki gösterip ‘şov yapma’ diye seslendi

SAMSUN HABER 04.11.2019, 19:34 Pınar Uzun
Başkan Deveci, o müdüre böyle seslendi- Samsun Haber
banner1353
banner1375

Atakum Belediye Meclisi kasım ayı toplantısı Atakum Belediye Bakanı Cemil Deveci başkanlığında gerçekleştirildi. Meclise, Başkan İshak Taşçı döneminde yapıldığı iddia edilen usulsüzler damga vurdu. 
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum İmar İnşaat Genel Müdürü Temiz’in yaptığı açıklamalara sert tepki gösterip ‘şov yapma’ diye seslendi.

Toplantıda 6 gündem maddesi görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. 

MHP'LİLERDEN 'MECLİSE GELSİN' ÇAĞRISI
Atakum Belediyesi'nde 31 Mart seçimlerinin hemen öncesinde 1 milyon 628 bin TL tutarında 37.5 ton 'lop et' ve usulsüz akaryakıt alımıyla ilgili hakkında suç duyurusunda bulunulan Atakum İmar İnşaat Şirketi Genel Müdürü Osman Temiz'in, hakkındaki iddiaların hesabını vermeden, Başkan Cemil Deveci ve Atakum Belediyesi'ni hedef alan suçlamaları, Belediye Meclisi’ne taşındı.  MHP’li meclis üyeleri, sundukları önergede Temiz’in, meclise çağrılarak dinlenmesini istemeleri üzerine mecliste soğuk rüzgarlar esti. 

BU PARALAR NEREDE? 
Atakum Belediyesi’nin yedi müfettiş tarafından denetlendiğini belirten Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Bir hukuksuzluğum, kasıtlı bir davranışım, kamu zararı yaptığım tespit edilsin hemen bugün gidiyorum. Kasada 7 milyon 200 bin lira görünüyor. 9 milyon liralık karşılıksız çek var. Atakum İmar İnşaat’ı devralamadım.  Bu şirketi ayağa kaldırmak için çaba sarf ettim. Bu şirketin halka, esnafa borcu var. Müdüre 'benim bu yükü taşımaya cesaretim yok' dedim ve tüm bunların üzerine yeni şirket kurdum” diye konuştu.

PARTİ MEMURLUĞU BİTTİ
MHP’li Meclis üyelerinin Atakum İmar İnşaat Genel Müdürü Osman Temiz’in meclise gelerek açıklama yapmasını istemeleri üzerine Başkan Deveci, “Osman Temiz şirket müdürü gibi davranmıyor zaten. O şirket müdürü, Atakum Belediye Meclisi’nin huzuruna gelecek bir şirket müdürü değil. Şirketin tasfiyesi için dava açtı, buraya gelerek verebileceği bir hesap yok. O müdür şov yapıyor. Bu belediyede kamu sıfatı azalmış. Burada çalışanlar ya memur ya da memur olacaklar. Parti memurluğu bitti” diye konuştu.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)