banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başkan Demirtaş: İlkadım, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak

banner1357

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Of Çaykara Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluştu. Demirtaş, ''Önümüzdeki yıllarda İlkadım, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır'' açıklamasında bulundu.

SAMSUN HABER 16.02.2020, 22:44 16.02.2020, 22:56
Başkan Demirtaş: İlkadım, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak
banner1353
banner1375

Başkan Necattin Demirtaş, Of Çaykara Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı üyeleri ile derneğin lokalinde düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi. Demirtaş burada yaptığı konuşmada hemşehri derneklerinin önemine vurgu yaptı. 

'DERNEK OLARAK ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ'
Programda söz alan Of Çaykara Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Osman Nuri Sarı ; ''Yerel yönetimler kapsamında ilk olarak ağırlamaktan onur ve mutluluk duyduğum belediye başkanımıza katılımında dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sivil toplum kuruluşları bir ilçenin vazgeçilmezleridir. Bizler belediye’yi belediyemizde bizleri desteklediği sürece, ilçemizde çok güzel çalışmalara imza atmış oluruz. Başkanımızın burada bizlerle paylaştığı yakın zamanda ilçemizde hayat bulacak olan sosyal sorumluluk projesi olan “Kimsesizler Evi” projesine dernek olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Bizleri de bir personeliniz olarak görmenizi istiyoruz. Bundan sonra yapacak olduğunu etkinliklerde bizlerde elimizi taşımızın altına koymak istiyoruz. Sizlerinde destekleriyle İlkadım’da  el birliğiyle sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Tüm dernek yönetim üyelerimin adına bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

'HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE ÖNEM VERİYORUZ'
Yapılan program sayesinde dernek yönetimi ve mahalle sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Demirtaş ise, ”İlkadım  Belediyesi olarak her zaman hemşehri derneklerinin yanlarında olduklarını ifade etti. Hemşehri dernekleri, kuruldukları kentlere kültürel anlamda büyük zenginlikler kattığının altını çizen Başkan Demirtaş,” Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne toplumumuzun her katmanını kucaklıyoruz. Biz hemşehri derneklerimizle yan yana ve can cana olmaktan çok mutluyuz. Hepimizin bu topluma karşı sorumluluğu var. Şehrimizde faaliyetlerini sürdüren tüm hemşeri dernekleri değerlerimize değer katıyorlar. Aynı şekilde hemşeriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlıyorlar. Bu anlamda yerel yönetim olarak, bizler de hemşehri derneklerine önem veriyoruz”  şeklinde konuştu.

SAMSUN GÜNDEN GÜNE BÜYÜYOR
Demirtaş, Samsun'un Türkiye’nin her yerinden göç alan, günden güne büyüyen, kozmopolit bir yapıya sahip olduğunun altını çizerek ,”Biz de bu yüzden fiziki ve beşeri büyümeyi göz önünde bulundurarak yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda  İlkadım, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır. Sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalışmayı, ilçemizin  gelişmesi ve büyümesi anlamında önemli görüyoruz. Biz insanlarımızı memleketine göre ayırmıyoruz.'' sözlerine son verdi.

Yorumlar (0)