banner1496

banner1345

banner1334

Başkan Demir: 'Sabote etmek istiyorlar' - Samsun Haber

banner1357

‘Çiftlik’in trafiğe açılmasının ardından tekrar kapatabiliriz’ açıklamasının farklı yerlere çekildiğini söyleyen Başkan Demir, “Projelerimizi sabote edip, kamuoyunda tepki oluşturalım diye gayret eden bir grup var. Biz yıkmadan yeniden trafiğe kolayca açılabilecek bir proje gerçekleştireceğiz” dedi

SAMSUN HABER 13.01.2020, 20:49 13.01.2020, 20:59 Ayşe Çolak
547
Başkan Demir: 'Sabote etmek istiyorlar' - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, usta gazeteci ve Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'un 'Gerçekler' programının konuğu oldu. Başkan Demir programda Necdet Uzun'un gündeme ilişkin sorularını canlı yayında yanıtladı.

BİZE DÜŞER

İstiklal Caddesi’nin trafiğe açılması konusunda esnaf merkezli bir çalışma yapıldığını ve Çiftlik’in trafiğe kapatılmasından dolayı esnafların kayıplarının olduğunu söyleyen Başkan Demir, “Vatandaşlarımızın, Çiftlik’in alt ve üst lokasyonunda güvenli bir şekilde bulunamadığı konusunda şikayetler aldık. Caddenin trafiğe açılmasını konusunu birçok sivil toplum örgütü ve konunun muhataplarıyla titizlikle değerlendirdik. Başkan Yılmaz döneminde iyi niyetli bir çalışma yapılarak Çiftlik trafiğe kapatıldı fakat, geldiğimiz nokta itibariyle İstiklal Caddesi bir doku kaybına uğradı. Anket çalışmasını 488 kişiyle yaptık ve yüzde 64 oranında açılması yönünde cevaplar alındı. Orada çok fazla ticari doku kaybı olduğu için kişi sayısı az gelmiş olabilir fakat objektif olarak kararı oradan çıkarırsınız. Çiftlik Caddesi’nin tekrar fonksiyonunu kazanması ile ilgili yapılacak bir şey varsa onu yapmak bize düşer” dedi.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Seçim döneminde yapılan proje lansmanında Çiftlik Caddesi’nin trafiğe açılmasının olmadığını belirten Başkan Demir, “Yaptığımız ziyaretlerde Çiftlik’in trafiğe açılması yönünde çok talep geldi ve biz de değerlendireceğimizi söyledik. Çiftlik’in yayalaştırmasıyla beraber, trafik akışını da ciddi anlamda kesmiş olduk. Samsun’un en prestijli yeri böylelikle doku kaybına uğradı. Çiftlik’in trafiğe açılmasıyla birlikte trafikte rahatlayacak” dedi.

SABOTE ETTİLER

‘Çiftlik’in trafiğe açılmasının ardından tekrar kapatabiliriz’ açıklamasının farklı yerlere çekildiğini söyleyen Başkan Demir, “Projelerimizi sabote edip, kamuoyunda tepki oluşturalım diye gayret eden bir grup var. Biz yıkmadan yeniden trafiğe kolayca açılabilecek bir proje gerçekleştireceğiz. Bir şeritte trafik akarken diğer şeritte park edilebilecek. Geçmişte yapılan yatırımları bozmadan çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)
banner1474
21°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25